Oceny zawodników po meczu z Levante

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Levante 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu, Luque, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1002 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał marcova. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Znów stanął na wysokości zadania i kilka razy uchronił Real Madryt od utraty bramki. Wrócił na stadion Levante i przypomniał o sobie fanom kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Nie miał może wybitnie dużo pracy, ale dobrze wychodził z opresji. Przy bramce był bez szans.

Danilo
W derbach Madrytu najwidoczniej nabrał pewności siebie, ponieważ znów ma za sobą całkiem niezły występ. W ataku nie robił nic, co mogłoby szczególnie zachwycić, ale miał duży udział przy bramce na 2:0. Jeśli chodzi o zadania defensywne, z nich wywiązał się bez zarzutu.
Pepe
Po ponad miesiącu przerwy wrócił do gry i momentami było widać, że nie wystąpił w meczu o punkty od tak dawna. Z minuty na minutę nabierał pewności siebie i zaliczył kilka udanych interwencji, jednak miał spore kłopoty z wyprowadzeniem piłki i nie uniknął kilku zupełnie niepotrzebnych strat.
Raphaël Varane
Zaskakująco niepewny występ Francuza. Na pewno mógł zachować się lepiej przy bramce dla Levante, chociaż to nie on jest głównym odpowiedzialnym w tej sytuacji.
Nacho
Wychowanek Królewskich tym razem zameldował się na lewej stronie obrony i spisał się co najmniej poprawnie. Nie pozwalał na zbyt wiele i nie najgorzej grał w obronie. W ataku oczywiście do poziomu Marcelo brakowało sporo – jak niemal każdemu obrońcy na świecie – jednak i tak był blisko zaskoczenia bramkarza bardzo dobrym strzałem z dystansu.
Toni Kroos
Nareszcie został przesunięty nieco wyżej i momentami jego gra mogła się podobać. Znów zanotował świetne statystyki podań, ale – co ważniejsze – w oczy dzięki asekuracji w wykonaniu Casemiro nie rzucały się jego braki w defensywie. W pierwszej połowie grał nieco ofensywniej niż w drugiej, ale w obu częściach meczu Kroos wywiązał się ze swoich zadań.
Casemiro
Po raz pierwszy dostał szansę od Zidane’a od pierwszej minuty, ale trudno uznać, czy tę szansę wykorzystał. Kilka razy jego agresja w defensywie mogła się podobać, jednak kiedy Królewscy mieli atakować, chyba zbyt pochopnie decydował się na strzał. Nie zachwycił, ale pokazał, że trener nie powinien go przekreślać.
James Rodríguez
Pierwsza połowa nie zwiastowała niczego dobrego. Miał kłopot z dośrodkowaniami, zbyt często grał chaotycznie. Po przerwie trochę się przebudził – oddał bardzo groźny strzał i dograł znakomitą piłkę do Cristiano. Gdyby miał więcej szczęścia, skończyłby mecz z golem i asystą. Nie da się jednak ukryć, że Jamesowi do odzyskania optymalnej dyspozycji brakuje jeszcze bardzo dużo.
Lucas Vázquez
Bohater meczu. Nareszcie w białej koszulce widzieliśmy zawodnika, który nie tylko nie boi się dryblować, ale i rzeczywiście potrafi minąć rywala. Dzięki temu Los Blancos wywalczyli rzut karny i sprawiali Levante dużo kłopotów atakami prawą stroną. Wykorzystał szansę od Zidane’a.
Borja Mayoral
Wyszedł w pierwszym składzie i nie spalił się psychicznie. Bramka na 2:0 nie idzie na jego konto, ale z pewnością to jemu należy przypisać ogromny udział przy trafieniu. Nie bał się uderzyć zza pola karnego, do tego starał się szukać gry, chociaż nie zawsze oczywiście kończyło się to powodzeniem. Mimo wszystko jak na pierwszy mecz w wyjściowej jedenastce było całkiem nieźle.