Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował z Málagą 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu, Luque, Mateo, Paczi, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1018 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Semir17. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Znów był najlepszym graczem Królewskich. Zaliczył kilka kapitalnych interwencji i długo utrzymywał Real Madryt przy życiu. Przy bramce nie miał absolutnie żadnych szans.

Daniel Carvajal
Co najwyżej przeciętny mecz prawego obrońcy. Po jego występie jest za to spory plus – nie dostał żółtej kartki, więc może zagrać w derbach Madrytu. Ale w sobotę można oczekiwać od niego dużo lepszej gry.
Nacho
W wielu sytuacjach interweniował nieźle, ale niemal natychmiast było widać, że do obrońcy klasy światowej sporo mu brakuje. Zupełnie unikał ryzyka i czasem brakowało mu chłodnej głowy. Z drugiej strony Królewscy grali tak słabo w rozegraniu, że być może wybieranie tego wariantu nie wyszło drużynie na złe. Czasem nie radził sobie z szybkimi atakami rywali.
Sergio Ramos
Zaliczył słabiutki początek meczu, gdy dwukrotnie podał do Keylora, zupełnie ignorując ustawienie rywala. Tak wielkie i niepotrzebne ryzyko narażało drużynę na utratę bramki, ale szczęście dopisywało Królewskim. Później było już nieco lepiej. Nie dostał kartki, więc będzie mógł zagrać z Atlético.
Marcelo
Był jednym z najbardziej kreatywnych graczy Królewskich (aż cztery podania kluczowe), ale i tak zagrał słabiej niż przyzwyczaił w tym sezonie. W 23. minucie przeprowadził prawdopodobnie najlepszą akcję Realu Madryt na La Rosaleda, ale po jego rajdzie świetnej sytuacji nie wykorzystał Jesé.
Luka Modrić
Był najlepszym zawodnikiem Realu Madryt w drugiej linii, ale i on nie potrafił wpłynąć na losy meczu. W końcówce był faulowany w polu karnym rywala, ale arbiter nie odgwizdał jedenastki. Mimo wszystko Lukita to jeden z niewielu graczy Królewskich, którzy na La Rosaleda dali z siebie wszystko.
Toni Kroos
Znów jego gra defensywna została wystawiona na próbę i znów jej nie przeszła. Do tego Niemiec zaliczył bardzo groźną stratę w pierwszej połowie, po której Juanpi znalazł się w sytuacji sam na sam z Keylorem Navasem. Statystyki długich podań Niemca są imponujące (11 celnych na 11 prób), ale coraz częściej padają pytania, czy z nim na pozycji pivota Real Madryt może rywalizować na najwyższym poziomie.
Mateo Kovačić
Kilka strat na początku meczu chyba lekko go stremowało, bo poza dwoma wyjściami na połowę rywala nie pokazał właściwie nic. Zupełnie nie przypominał zawodnika, który nie tak dawno niemal w każdym meczu budował sobie bardzo dobrą markę i zgłaszał aspiracje do pierwszej jedenastki. Jeden z najsłabszych występów Chorwata w koszulce Los Blancos.
Isco
Rozpoczął mecz niemalże jako „fałszywa dziewiątka” i początek wyglądał obiecująco. Po jakimś czasie zupełnie przygasł i do końca meczu nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca. Może być zadowolony wyłącznie z pierwszych dziesięciu minut i z miłego pożegnania podczas zmiany przez kibiców z Malagi.
Jesé
Biegał gdzieś z prawej strony, a kiedy mógł pomóc zespołowi, zawodził. Miał dwie sytuacje w pierwszej połowie, ale nie potrafił powtórzyć wyczynu z Rzymu. Po jego stronie górą był Miguel Torres.
Cristiano Ronaldo
Zdobył ładnego gola głową. Chwilę później pomylił się z rzutu karnego i w kluczowym momencie nie potrafił zamknąć meczu. W drugiej połowie niestety wrócił ten Cris, który na wyjazdach strzela przede wszystkim Espanyolowi.
Lucas Vázquez
Tuż po wejściu zrobił nieco szumu, pomagał w pressingu, ale i on dosyć szybko zgasł. Nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Kameniego i tym razem nie spisał się w roli jokera.