Ronaldo wreszcie z golem na wyjeździe w Primera División

Koniec złej passy napastnika

W drugim meczu z rzędu Cristiano Ronaldo zdobył bramkę na wyjeździe. Trafienie przeciwko Máladze nie dało wprawdzie tak dobrego rezultatu co gol przeciwko Romie, jednak jest ono zakończeniem negatywnej passy Portugalczyka. Fantastycznie rozpoczął on bieżący sezon Primera División i już w drugim meczu poza Santiago Bernabéu strzelił aż pięć bramek – jego ofiarą był Espanyol.

Od tamtego meczu do dziś wpisywał się na listę strzelców zaledwie dwukrotnie. W dziewiątej kolejce pokonał bramkarza Celty Vigo i pomógł zespołowi w zwycięstwie na trudnym terenie (3:1). Na następnego gola w lidze czekał ponad miesiąc. W starciu z Eibarem wykorzystał rzut karny i zdobył swoją siódmą bramkę na wyjeździe w Primera Divsión. Działo się to 29 listopada ubiegłego roku – niemal trzy miesiące temu.

Królewscy zdążyli zagrać z Villarrealem (0:1), Valencią (2:2), Betisem (1:1) i Granadą (2:1). W każdym z tych meczów Cristiano był na boisku przez 90 minut. Licznik bramek pozostał nietknięty. Dziś zła passa jest już tylko historią. W 33. minucie starcia w Maladze otrzymał świetną piłkę od Toniego Kroosa i skierował ją do bramki. Arbiter liniowy popełnił błąd, ponieważ napastnik był na pozycji spalonej. Trzy minuty po tej sytuacji sędzia podyktował jedenastkę po faulu właśnie na Ronaldo, ale sam poszkodowany nie potrafił jej zamienić na gola. Łącznie w dwunastu meczach wyjazdowych w Primera División Portugalczyk zdobył osiem bramek. Aż osiem spotkań poza domem zakończył jednak bez trafienia.

Zupełnie inaczej wyglądają statystyki CR7 w Lidze Mistrzów. Portugalczyk ma łącznie dwanaście goli, w tym pięć na wyjeździe (w czterech meczach). Łącznie w tych elitarnych rozgrywkach poza stadionem swojego zespołu uzbierał 44 trafienia, co jest rekordem rozgrywek.