Oceny zawodników po meczu z Romą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Romę 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Luque i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1731 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał d_rath. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Siódmy mecz w Lidze Mistrzów i siódme czyste konto. Rywale Królewskich oddali dwa strzały i dwukrotnie Keylor spisał się na medal. Do tego doskonale wiedział, kiedy wyjść z bramki, dzięki czemu powstrzymał między innymi akcję El Shaarawy'ego. Wczoraj MARCA nazywała go europejskim murem i pewnie gdyby bramkarz Realu Madryt był przeciwko przyjmowaniu imigrantom w Unii Europejskiej, być może wkrótce miałby nowy zawód.

Daniel Carvajal
Dosyć bezbarwny występ. Nie atakował tak często jak Marcelo, ale też jego stroną Roma nie przedzierała się tak chętnie. W defensywie długimi momentami grał całkiem przyzwoicie, jednak raz zgubił krycie El Shaarawy'ego, gdy ten zagroził bramce Keylora, później zaś faulował Florenziego w polu karnym Królewskich. Na szczęście dla niego sędzia nie dostrzegł przewinienia.
Raphaël Varane
W pierwszej połowie dominował nad rywalami, ale zdarzyło mu się kilka błędów w rozegraniu. Pierwsze 45 minut zamknął jednak kapitalnym sprintem i wybiciem piłki spod nóg atakującego Romy. W drugiej połowie rozegrał świetne zawody. Świetnie asekurował partnerów z obrony i naprawiał ich błędy. Był spóźniony przy faulu na żółtą kartkę, ale to chyba jego jedyny błąd po przerwie.
Sergio Ramos
Jeśli Ramos spodziewał się łatwego dla siebie meczu, musiał być mocno zawiedziony po ostatnim gwizdku sędziego. Asekuracja wybitnie ofensywnego Marcelo i forma Salaha były jego utrapieniem, ale ze skrzydłowym Romy kapitan Królewskich radził sobie bardzo dobrze. Popełnił kilka mniejszych błędów, ale i tak miał najwięcej pracy ze wszystkich piłkarzy w szarych koszulkach.
Marcelo
Obrońca ma bronić? Na pewno nie takie słowa padły z ust Zizou, gdy ustalano taktykę na mecz z Romą. Marcelo hasał sobie gdzieś z przodu, zostawiając często odkrytą autostradę, którą niemal w pojedynkę musiał zatrzymywać Sergio Ramos. W ofensywie Brazylijczyk świetnie współpracował z Ronaldo, zaliczył nawet asystę przy pierwszym golu. Najlepszą wiadomością jest jednak to, że wytrzymał 90 minut i wygląda na to, że ryzyko się opłaciło. Po urazie barku nie było ani śladu.
Luka Modrić
Luciano Spaletti chyba wiedział, do czego zdolny jest Chorwat, dlatego życie pomocnikowi Królewskich notorycznie utrudniał Radja Nainggolan. Modrić nie zagrał słabego meczu, ale nie był też decydujący w atakach Królewskich. Mimo wszystko to on może sobie zapisać asystę przy trafieniu Jeségo.
Toni Kroos
To był jeden z tych meczów, w których Niemiec może pokazać swoje najlepsze i najgorsze cechy. Dograł aż 106 celnych podań (96-procentowa skuteczność), jednak trochę brakowało go w defensywie, gdzie w dalszym ciągu ma spore problemy i nie gwarantuje zespołowi stabilizacji. Gdy Królewscy byli w ataku pozycyjnym, Kroos niemal za każdym razem pokazywał się do gry, by rozegrać piłkę, ale tuż po stracie tworzyła się dziura, której piłkarz Królewskich nie mógł zalepić.
Isco
Wrócił do pierwszej jedenastki, ale szczególnie nie błysnął. Roma dobrze zamykała przestrzenie między liniami, a Isco nie potrafił się tam odnaleźć. Zwykle wybierał prostsze rozwiązania i brakowało przyspieszenia akcji. Dosyć szybko został zmieniony i trudno dziwić się Zidane'owi.
James Rodríguez
W dalszym ciągu widać, że nie jest w najlepszej dyspozycji i niestety zgubił gdzieś swój zmysł, dzieki któremu był decydujący dla drużyny. Tym razem może mówić o sporym pechu – zagrał aż cztery podania kluczowe, w tym to do Cristiano, gdy Portugalczyk był blisko strzelenia gola głową. Na początku drugiej połowy został kopnięty w głowę, co też raczej mu nie pomogło. Mimo wszystko bardzo dobrze pracował w defensywie, także na połowie rywala.
Karim Benzema
Rywal dosyć głęboko się bronił, dlatego środkowy napastnik miał mniejsze pole manewru. Wiele razy próbował wyciągnąć stoperów bliżej skrzydeł czy środka boiska, ale zwykle rezultat był podobny. W pierwszej połowie niemal niewidoczny, później nieco się przebudził, ale raczej nie może być zadowolony ze swojego występu.
Cristiano Ronaldo
Liga Mistrzów to jego rozgrywki. Nie uciekał od gry, był wyjątkowo aktywny, zwłaszcza gdy obok niego pojawiał się Marcelo. Zagrał świetną piłkę do Jamesa, to po jego podaniu Marcelo miał szansę na woleja. Przede wszystkim był jednak decydujący przy golu na 1:0, gdzie niemal wszystko zrobił sam. Impresionante.