Mayoral i Febas poprowadzili Juvenil A do zwycięstwa

Królewscy awansowali do 1/8 finału

Juvenil A pokonał na wyjeździe Elfsborg 3:1 i awansował do 1/8 finału UEFA Youth League. Królewskim jednak wygrana nie przyszła łatwo. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż bliżsi objęcia prowadzenia byli Hiszpanie. Borja Mayoral tuż przed przerwą został sfaulowany w polu karnym przez McVeya. Sam poszkodowany podszedł do wykonania rzutu karnego, ale golkiper wyczuł zamiary strzelca i zdołał obronić uderzenie.

Na szczęście szybko w drugiej części Mayoral zrehabilitował się za zmarnowaną jedenastkę. Przeprowadził piękną akcję z Febasem i wyprowadził Blancos na prowadzenie. Ambitni gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Kabashiego. Niecałe dziesięć minut później Real Madryt odzyskał przewagę. Do siatki tym razem trafił Febas, który rozgrywał bardzo dobry mecz. Szwedzi musieli ruszyć do ataku, ponieważ nie mieli już nic do stracenia. Królewscy potrafili to wykorzystać i Borja przypieczętował awans do 1/8 finału.

Elfsborg – Real Madryt 1:3 (0:0)
0:1 Borja Mayoral 48’ (asysta: Aleix Febas)
1:1 Arian Kabashi 63’ (asysta: Rasmus Rosenqvist)
1:2 Aleix Febas 72’
1:3 Borja Mayoral 84’ (asysta: Manu)

Elfsborg U-19: David Olsson, Rami Kaib, Ibrahim Dresević, Arber Sahiti, Christopher McVey, Rasmus Rosenqvist, Simon Olsson, Sebastian Loyola-Nydén (Filip Varenhed 86’), Oscar Berntsson, Arian Kabashi, Aydrus Hassan.

Real Madryt U-19: Luca Zidane, Dani Fernández, Álex Martín, Manu, Achraf Hakimi, Óscar Rodríguez, Aleix Febas (Jaume Grau 86’), Álvaro Fidalgo, Mario Rodríguez (Jaime Seoane 74’), Cristian Cedrés (José Lazo 55’), Borja Mayoral.