Oceny zawodników po meczu ze Sportingiem Gijón

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Sporting Gijón 5:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1421 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał agojada. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Nie napracował się. Sporting rzadko zagrażał jego bramce, ale i tak zdołał odbić groźny strzał w pierwszej połowie. Przy jedynym golu nie miał żadnych szans. Mecz bez historii dla Keylora.

Daniel Carvajal
Z meczu na mecz coraz lepiej! Patrząc na poczynania Hiszpana z ławki rezerwowych Danilo chyba sam mógł się do niej przyspawać. Ofensywny, skuteczny na połowie rywala, naciskający wtedy, kiedy trzeba i niemal bezbłędny w defensywie. Szkoda, że skończyło się tylko na jednej asyście, jego udział w grze był bowiem ogromny.
Pepe
Dużo spokojniejszy mecz niż tydzień temu. Tym razem jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy na boisku całkiem nieźle sobie radził i jeśli nawet popełniał błędy, to nie były one tak widoczne jak poprzednio. Niezły występ, ale i przeciwnik mniej wymagający.
Raphaël Varane
Tak jak Peps zaliczył niezły występ. Świetnie radził sobie z wyprowadzeniem piłki, wygrywał wszystkie pojedynki główkowe i może sobie zapisać duży plus za to spotkanie. Jeśli Ramos wróci do gry, Rafa w takiej dyspozycji powinien być najdalej numerem dwa na pozycji środkowego obrońcy.
Marcelo
Nie błyszczał z przodu tak jak Carvajal, a przynajmniej to mogą podpowiedzieć liczby. Tradycyjnie wprawiał w zachwyt publikę dzięki swoim efektownym i efektywnym dryblingom. Mecz bez gola, asysty czy choćby kluczowego podania, ale mimo wszystko to były dobre zawody Marcelo.
Luka Modrić
Zagrał w swoim stylu. Szukał gry, szukał wolnych przestrzeni i świetnie współpracował z Carvajalem i Bale'em. Napędzał środek pola, próbował przyspieszać niemal wszystkie akcje Królewskich. Oby tylko w końcówce sezonu nie zabrakło mu siły na mocniejszych rywali.
Toni Kroos
Dwa mecze z Zizou za sterami i dwa podania zamienione na gola przez Bale'a. Niemiec asystuje w tym sezonie znacznie częściej niż w poprzednim, ale dopiero teraz oglądamy takiego Kroosa, jakeigo widzieliśmy za kadencji Ancelottiego. Zidane do niego trafił i to widać na murawie.
Isco
Trudno się dziwić trenerowi, że dalej na niego stawia. Isco wyraźnie odżył, pokazuje coraz większą efektywność, a teraz dorzucił asystę. Zaimponował też wtedy, gdy przez niemal pół boiska był faulowany przez wracającego piłkarza Sportingu, ale mimo wszystko w znakomity sposób utrzymał się przy piłce. Jego chęci gry są niewyobrażalne i czekamy na jeszcze więcej.
Gareth Bale
W takiej formie w Realu Madryt jeszcze go nie widzieliśmy. W kolejnym meczu z rzędu był najlepszym graczem Królewskich. Inteligentne przepuszczenia piłki, kolejny gol głową, asysta prawą nogą… Oby przez kilka najbliższych tygodni nie stracił tej formy, bo w ważniejszych meczach obecność Bale'a w takiej dyspozycji będzie niesłychanie istotna.
Karim Benzema
Jeden z najlepszych piłkarzy na boisku. Tradycyjnie świetnie współpracował z Cristiano, Bale'em i piłkarzami atakującymi z głębi pola. Do tego dorzucił kolejne gole i zaliczył asystę. Takiego Karima chcemy oglądać zawsze!
Cristiano Ronaldo
Niestety w ocenie Cristiano trzeba oddzielić jego występ na dwie części. Pod względem piłkarskim spisał się bardzo dobrze i strzelił dwa gole. Niestety znów w beznadziejny i bezmyślny sposób mógł osłabić drużynę przy świetnym wyniku. Trudno zrozumieć taką frustrację, ale przede wszystkim czas na wyciągnięcie z tego nauczki – następnym razem nie będzie miał tyle szczęścia, a wtedy osłabi zespół.
Jesé
Dostał kolejne minuty, a Zidane pokazał, że woli stawiać właśnie na niego, a nie na Lucasa Vázqueza, którego zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Jesé nie pokazał jednak nic specjalnego i jego drobne błyski – jeśli w ogóle jakieś były – można policzyć na palcach jednej ręki.