Real Madryt B – Universidad Las Palmas 0:1

Porażka i 2 czerwone kartki – fatalnie spisała się dziś nasza druzyna

Real Madryt B przegrał drugi mecz z rzędu i ma już tylko 2 punkty przewagi nad Universidad Las Palmas, któremu to klubowi uległ właśnie dzisiaj. Goście wygrali 1:0 po golu Sergio.
Trener Realu, Juan Ramon Lopez Caro po raz pierwszy wystawił w podstawowej jedenastce i Davida Barrala i Roberto Soldado; to taktyczne posunięcie trenera nie przyniosło rezultatu. Dodajmy, iż trener Blancos nie mógł skorzystać z usług Arbeloy i Jothy. Kluczowym wydarzeniem w pierwszej części meczu była czerwona kartka, którą w 44 minucie otrzymał Paredes. Wcześniej okazje dla gospodarzy zmarnowali m.in. Trashorras i Soldado.
3 minuty po wznowieniu gry, grający w przewadze goście, objęli prowadzenie i nie oddali go do samego końca. Sytuację naszej drużyny jeszcze bardziej skomplikowała czerwona kartka, którą w 67 minucie otrzymał Barral. Grający w 9 gospodarze nie byli już w stanie osiągnąć korzystnego rezultatu.

11. kolejka Segunda Division B, grupa 1:
Real Madryt B – Univesidad Las Palmas (Sergio 48)
Real: Diego Lopez – Palencia, Angelo, Robles, Paredes; Javi Garcia, Trashorras (66. De la Red); Juanfran, Barral, Alex Pérez (77. Adrian Martin); Soldado
Universidad: Moises – David Medina, Ojeda, Sarasua, Jaime; Sergio, Ruben Comendez, Pachi (55. Acoran), Darino (75. Aitor); Francis Santana (69. Angel Luis), Diego Herrera
Sędzia: Perez Vidarte. Żółte kartki: Barral, Soldado, Juanfran i Robles (Real) oraz Jaime, David Medina i Aitor (Universidad). Czerwone kartki Paredes i Barral (Real).
Stadion: Ciudad del Futbol de Las Rozas.

Real Madryt C zremisował na wyjeździe 0:0 z Cobenią (11 kolejka Tercera Divison, grupa 7) i zajmuje 11 miejsce w tabeli.