Oceny zawodników po meczu z Deportivo

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Deportivo 5:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1778 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Incgntx. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Już w 11. minucie stanął przed bardzo trudnym zadaniem, ale doskonale poradził sobie ze strzałem Lucasa Péreza. Niedługo przed końcem meczu Keylor popisał się jeszcze jedną świetną interwencją – tym razem sparował strzał z dystansu. Łyżeczką dziegciu wciąż jest jego gra nogami która dalej jest do poprawy.

Daniel Carvajal
I to jest powrót! Hiszpan pojawił się na boisku po niemal 1,5 miesiąca bez gry i spisał się bardzo dobrze. Solidnie w defensywie i aktywnie w ataku. Do tego zaliczył bardzo ładną asystę przy pierwszym trafieniu Bale'a. Jeśli Dani utrzyma formę, Danilo będzie mógł się przyzwyczajać do dyskusji z Casillą na ławce.
Pepe
Znów przytrafiło mu się kilka głupich błędów w kryciu, ale bardzo efektownie zatrzymał akcję Deportivo, kiedy zdobycie bramki wydawało się niemal pewne. Zagrał lepiej niż w ostatnich meczach, ale nie oszukujmy się – zagrać gorzej raczej nie mógł. Widać progres, ale wciąż trudno dziwić się kibicom, którzy stawialiby na Varane'a.
Sergio Ramos
W obronie bez rewelacji i podobnie jak Pepe. Zdołał zagrać tylko 45 minut, ale było widać, że w wyprowadzaniu piłki przydaje się zespołowi znacznie bardziej niż na przykład Nacho. Do tego zaliczył asystę przy otwierającym wynik golu, ale wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej części meczu zakończył się jego występ.
Marcelo
Wygląda na to, że u Zinédine'a Zidane'a także nie będzie narzekać na brak swobody w ofensywie. Kiedy podłącza się do akcji, chyba nikt – partnerzy z zespołu i rywale – nie wie, w którą stronę pobiegnie Marcelo. Mógł skończyć mecz z golem lub chociaż asystą, ale szczęście nie było jego sprzymierzeńcem.
Luka Modrić
Napędzał niemal każdą akcję Realu Madryt w ataku pozycyjnym i stanął na wysokości zadania. Wreszcie momentami był takim Lukitą, jakiego madridismo pokochało w pierwszym sezonie Ancelottiego. Oby tak dalej.
Toni Kroos
Przy pierwszym golu wrzucał z rzutu rożnego, później już zaliczył asystę, pomagając Bale'owi w skompletowaniu hat-tricka. Poza tym dobrze radził sobie wraz z Modriciem w środku pola. Widać duży progres.
Isco
Szukał gry między liniami i pomagał zarówno w ataku, jak i w obronie. Tradycyjnie sporo biegał i ma za sobą niezły występ. Szkoda, że wciąż brakuje mu zdecydowania bliżej bramki rywala. Jeśli zmieni buty i przestanie się ślizgać, może być dużo lepiej.
Gareth Bale
Bez dwóch zdań bohater meczu. Trzy gole, dwa podania kluczowe i liderowanie ekipie Zidane'a. Znakomita gra głową zaowocowała dwiema bramkami, a do tego dołożył świetny, precyzyjny strzał po podaniu Ronaldo. Bale od paru spotkań jest numerem jeden w ofensywie Królewskich.
Karim Benzema
Dwa perfekcyjne wykończenia, a do tego ogromna praca i pomoc kolegom. Dużo wyraźniej niż za kadencji poprzedniego trenera schodził do drugiej linii, by wspierać Isco czy Modricia, jednocześnie dając pole do popisu Ronaldo i Bale'owi. Przy pierwszym golu to on znalazł Carvajala na prawej flance.
Cristiano Ronaldo
Mogło się wydawać, że jeśli Ronaldo nie strzela gola, niewielu kibiców oceni jego występ pozytywnie. On jednak dwoił się i troił, by strzelić gola, ale nie zapominał o kolegach. W samej pierwszej połowie mógł zaliczyć hat-tricka, ale za każdym razem brakowało mu szczęścia, zwłaszcza w tej sytuacji, gdy oddał strzał w słupek. Jego zaangażowanie mogło się podobać i jesteśmy pewni, że jeśli takie nastawienie będzie pokazywać w każdym meczu, za chwilę znów będzie liderem klasyfikacji Pichichi. Tym razem zabrakło skuteczności, ale na horyzoncie pojawiła się jasność.
Raphaël Varane
Wszedł w przerwie i ogólnie zaprezentował solidny poziom. Niestety tak jak pozostałym stoperom przydarzyło mu się kilka mniejszych błędów i to na pewno jak najszybciej musi poprawić, jeśli chce pokazać Zidane'owi, że zasługuje na grę w pierszym składzie.