Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował z Valencią 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1169 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał matti0003. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Valencia oddała cztery strzały i dwa wylądowały w siatce Królewskich. Bramkarza nie można jednak za nie winić, ponieważ w obu sytuacjach miał małe szanse. W samej końcówce Keylor uchronił drużynę przed porażką, wychodząc obronną ręką w sytuacji sam na sam z Negredo.
Danilo
Przeciętny mecz Brazylijczyka. Raz na jakiś czas wędrował do przodu, skąd posłał kilka niezłych dośrodkowań, ale w obronie zostawiał za dużo miejsca rywalom. Gra lepiej niż na początku sezonu, ale to wciąż nie jest poziom, na jaki z dużo większą regularnością wchodzi Dani Carvajal.
Pepe
Traci głowę. Pierwsze poważne symptomy widzieliśmy przedostatniego dnia ubiegłego roku, kiedy po jego interwencjach Keylorowi mogło się robić gorąco. Teraz przyszedł niepotrzebny i chyba nieco przypadkowy faul zakończony rzutem karnym. To jednak nie zmienia faktu, że obrońca popełnił błąd. W końcówce zupełnie odpuścił podążanie za Paco Alcácerem, który wyrównał stan meczu.
Sergio Ramos
Wrócił i Real Madryt miał wchodzić na dobre tory. I rzeczywiście dosyć długo tak było. Kapitan w końcówce znów był najwidoczniej skoncentrowany na czymś innym niż krycie i walka w powietrzu z Rodrigo, który odegrał piłkę do Paco.
Marcelo
W pierwszej połowie niesłychanie dyskretny. W drugiej nieco się przebudził i atakował z większym animuszem. W defensywie było poprawnie – bez szału, ale i bez wielkiego zawodu.
Luka Modrić
Poprawny występ Modricia. W pierwszej połowie nieco w cieniu dobrze spisujących się Bale'a, Kovačicia czy Kroosa, ale w drugiej znów coraz częściej wyglądał jak lider. Pod koniec pierwszej połowie trochę napędził stracha, gdy upadł, trzymając się za mięsień. Mimo wszystko rozegrał pełny mecz.
Toni Kroos
W pierwszej połowie wyglądał bardzo dobrze. Wreszcie nie bał się przerzutów, nie zawsze zagrywał do najbliższezgo partnera i chyba zauważył, że coś w jego grze musi się zmienić. Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji z piłką przy nodze, rzeczywiście było widać sporą poprawę. Liczymy jeszcze na duży postęp w grze defensywnej – to wciąż kuleje i zbyt często to widać, gdy Niemiec nie ma oparcia w postaci Casemiro.
Mateo Kovačić
Agresja, siła i wydolność Chorwata pomagały Królewskim przez 68 minut. Do tego czasu prezentował się calkiem nieźle, a decyzja Beníteza o wystawieniu go do pierwszej jedenastki nie wyglądała na szaloną. Tej agresji jednak było trochę za dużo. Mateo wyleciał z boiska za brutalny faul i może mieć pretensje tylko do siebie. Osłabił drużynę w ważnym momencie.
Gareth Bale
Gdzie się pojawiał, tam było zagrożenie. Już od początku meczu chętnie brał na siebie ciężar gry i próbował różnych rozwiązań. Odegrał kluczową rolę przy pierwszym golu, a sam w świetnym stylu strzelił drugiego. Do tego był faulowany w polu karnym pod koniec pierwszej połowy, ale sędzia się pomylił. W ostatnich meczach Bale jest jednym z najlepszych piłkarzy Realu Madryt.
Karim Benzema
Strzelił gola 1:0, a do tego notorycznie wyciągał obrońców rywala i pomagał partnerom w rozegraniu. Grał tak, jak nas do tego przyzwyczaił w tym sezonie. Niestety nie przełożyło się to na liczbę strzelonych bramek i jeśli mógł grać trochę dłużej, decyzja trenera o zdjęciu go z boiska jest wręcz niewytłumaczalna.
Cristiano Ronaldo
Zaliczył asystę przy pierwszym golu, ale znów trudno go pochwalić. Niby dobrze zaczął mecz, ale poza podaniem do Karima Benzemy w 16. minucie nie zrobił zbyt wiele, za co można by go pochwalić. Kolejny mocny rywal, kolejny mecz bez gola.