Ligowa passa trwa

Koszykarze pokonali Murcię

Właśnie takiego meczu potrzebował koszykarski Real Madryt przed bardzo trudnym wyjazdem do Monachium. Osłabiony brakiem aż trzech kontuzjowanych zawodników bez większych kłopotów poradził sobie na własnym parkiecie z UCAM Murcia CB, który pokonał różnicą dwudziestu jeden punktów (101:80). Podopieczni Pabla Lasa odnieśli tym samym ósme zwycięstwo z rzędu w Lidze Endesa i kontynuują passę zapoczątkowaną jeszcze w październiku.

Pojedynek nie od samego początku układał się po myśli madrytczyków. Prezentowali poprawną koszykówkę w obronie i ataku, ale nieustannie musieli oglądać się za siebie. Goście nie odpuszczali w żadnej części boiska i każdą stratę potrafili dość szybko odrobić, a nawet przejąć od rywali prowadzenie. Real Madryt nie mógł poczuć się w pełni komfortowo (brakowało przede wszystkim zbiórek i szczelnej obrony), co widać było po jego grze, pozbawionej płynności i pewności.

Przerwa nie zmniejszyła zaciętości tego starcia. Facundo Campazzo, wypożyczony z madryckiego klubu właśnie do Murcii, starał się pociągnąć nowy zespół do zwycięstwa. Jeszcze przed ostatnią kwartą wyprowadził go na prowadzenie, ale błędy w obronie i łatwość kończenia akcji ofensywnych przez przeciwników ostatecznie przekreśliły szanse na sprawienie niespodzianki. Czternaście punktów z rzędu wystarczyło, by zakończyć to spotkanie.

Ogromny impuls przekazał drużynie Sergio Llull. Hiszpan w kilka minut rozpędził jej atak i uzbierał bardzo ważne punkty. Koledzy wspomogli go solidną obroną, co przełożyło się na kilkanaście punktów przewagi. Stała się ona na tyle pewna, że pozwoliła trenerowi zakończyć starcie z symboliczną piątką na parkiecie. Miejsce w niej znalazło aż czterech wychowanków madryckiego klubu: Luka Dončić, Dino Radončić, Samba N’Diaye i Willy Hernangómez. Wspólnie zagrali przez niecałe dwie minuty, lecz z pewnością było to dla nich ogromne wydarzenie.

101 – Real Madryt (22+29+26+24): Rodríguez (13), Llull (16), Mačiulis (8), Reyes (8), Ayón (10) – Dončić (5), N’Diaye (-), Radončić (-), Carroll (16), Hernangómez (14), Taylor (11).

80 – UCAM Murcia CB (19+24+23+14): Campazzo (13), Benite (4), Rojas (1), Antelo (2), Lima (6) – Martín (-), Cabezas (8), Radović (8), Liszczuk (10), Wood (7), Kelati (18), Arteaga (3).