Castilla zmniejsza stratę do lidera

Skromne zwycięstwo <i>Blancos</i>

Castilla miała dzisiaj wygrać i czekać na potknięcie Barakaldo. Plan udało się zrealizować w stu procentach. Królewscy skromnie pokonali Portugalete 1:0, natomiast Barakaldo zremisowało na wyjeździe z Realem Unión 1:1. Dzięki temu podopieczni Zidane’a tracą do lidera już tylko trzy punkty, natomiast ich przewaga nad trzecią drużyną w tabeli wzrosła do siedmiu oczek. W dzisiejszym spotkaniu od początku było wiadomo, że Castilla postawi na atak. W podstawowej jedenastce Zizou znalazł miejsce dla dwóch napastników – Mayorala i Mariano.

Mecz zaczął się od dosyć niemrawych ataków gospodarzy. Portugalete nie dopuszczało Królewskich do własnego pola karnego. Jednak baskijska obrona nie była szczelna i w 11. minucie Borja Mayoral pokonał Gorkę Giralta. Niemal natychmiast mogła przyjść odpowiedź Portugalete, ale na wysokości zadania stanął Abad. Później tempo gry spadło i poza strzałami z dystansu trudno wyróżnić jakąś akcję. W przerwie Zidane musiał dokonać zmiany, ponieważ kontuzji nabawił się Enzo. Pomocnika zastąpił Álvaro Jiménez.

Na początku drugiej połowy Castilla mogła podwyższyć prowadzenie. Najpierw błąd bramkarza próbował wykorzystać Jiménez, a później precyzji zabrakło Mayoralowi. W kolejnych minutach Królewscy oddali inicjatywę Baskom i ograniczyli się do kontrataków. Na kwadrans przed końcem Carlos Abad popisał się znakomitą interwencją po strzale Adrii. Ta sytuacja podziałała motywująco na gospodarzy, który bardziej zdecydowanie ruszyli do walki o podwyższenie prowadzenia. Końcówka meczu to szereg okazji dla Castilli, ale bardzo dobrze spisywał się golkiper Portugalete, który nie dopuścił do straty drugiego gola.

Castilla nie zagrała dzisiaj dobrego meczu. Osiągnęła cel, jakim było zwycięstwo, ale styl gry pozostawiał wiele do życzenia. W starciu z takim rywalem na własnym stadionie madridistas mogli się spodziewać gradu bramek. Stało się inaczej, jedynego gola zdobył Mayoral. Za tydzień już tak łatwo nie będzie, Castilla zagra bowiem na wyjeździe z Leioą.

Real Madryt Castilla – Portugalete 1:0
1:0 Borja Mayoral 11’

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Dani Fernández, Héctor Martínez, Philipp Lienhart, Álvaro Tejero, Javi Muńoz, Aleix Febas, Martin Ødegaard (José Lazo 60’), Enzo Zidane (Álvaro Jiménez 46’), Borja Mayoral, Mariano Díaz (Juanjo Narváez 75’).

Portugalete: Gorka Giralt, Adriá Gallego, Xabier Galán, Josu Etxaniz, Jon Larreategi, Alfonso Valín, Aitor Kortabitarte (Julen Urigüen 73’), Gabriel Ortega, Galder Dwomoh (Ioritz Bilbao 85’), Carlos Merino, Germán Beltrán.