Oceny zawodników po meczu z Eibarem

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Eibarem 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1116 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał SBHM. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Nie miał zbyt dużo pracy, ale kiedy już musiał interweniować, robił to bez zarzutu. Mały minusik za wykop piłki w pierwszej połowie, który zatrzymał się na głowie napastnika rywala. Trochę napędził strachu, ale nic więcej. Solidne ogniwo drużyny.

Daniel Carvajal
Nie był to wielki mecz Carvajala. Zagrał słabiej niż we Lwowie, a na domiar złego skończył z urazem. Brakowało jego ofensywnych rajdów, przez co ataki Królewskich prawą stroną nie były ani efektowne, ani efektywne. W defensywie spisał się jednak bez zarzutu i nie popełniał błędów.
Pepe
Nie popełniał już dziecinnych błędów i niemal przez cały mecz utrzymywał wysoki poziom koncentracji. Zaliczył sporo wybić w polu karnym lub jego okolicach, przez co rywale nie mieli łatwego zadania.
Nacho
W defensywie nie było najgorzej, ale jeśli chodzi o wyprowadzenie piłki – ma nad czym pracować. Zbyt wiele jego podań długich lub średnich nie trafiało do rywala. Mimo wszystko jak na czwartego środkowego obrońcę w drużynie spełnił oczekiwania.
Danilo
Wystąpił z przymusu na lewej stronie obrony – po raz pierwszy od 2013 roku zaczął mecz na tej pozycji. Spisał się zaskakująco poprawnie. W obronie właściwie nie popełniał błędów i próbował od czasu na czasu pojawić się z przodu. Nie stwarzał tam wielkiego zagrożenia, ale mimo wszystko zagrał lepiej, niż wielu oczekiwało.
Luka Modrić
W pierwszej połowie popełnił kilka błędów, które otwierały Eibarowi drogę do bramki Keylora. Mimo wszystko nie bał się odważniejszych wejść, a jeszcze przed przerwą zaliczył asystę. Nie był to równy mecz Lukity, który w drugiej części grał dużo pewniej i Królewskim wreszcie udało się kontrolować środek pola.
Toni Kroos
Tradycyjnie wykręcił statystykę celnych podań na poziomie 90%. To jednak koniec pozytywnych informacji dotyczących występu Niemca we wczorajszym starciu. Nie podejmował jakiegokolwiek ryzyka, a mimo to zanotował kilka bardzo prostych strat. Ciągle czekamy na pobudkę.
Mateo Kovačić
Nie brał tak dużego udziału w grze jak Modrić czy Kroos, ale dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa. Po dwóch stratach przy próbach podań do Danilo dosyć szybko się otrząsnął i zanotował poprawny występ. Nominalnie ustawiony był bliżej lewej strony, ale często szukał gry w środkowych strefach. Jeśli będzie dostawać więcej szans, może być bardzo ważny dla ekipy Beníteza.
James Rodríguez
Miał udowodnić, że trener mylił się, nie stawiając na niego we Lwowie, ale tak naprawdę nie udowodnił nic. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że to James dograł do Ronaldo w pierwszej połowie, gdy ten zmarnował stuprocentową sytuację, ale poza tym Kolumbijczyk nie pokazał zbyt wiele. Kiedy z boiska przeniósł się na ławkę rezerwowych, drużyna na tym nie straciła.
Cristiano Ronaldo
Oglądanie go w takiej formie sprawia ból. Kilka zupełnie bezmyślnych zagrań, zmarnowane doskonałe sytuacje, a do tego kolejne nurkowanie w polu karnym. Na szczęście nie pomylił się przy rzucie karnym, ale to jeden z niewielu plusów występu Ronaldo.
Gareth Bale
Bardzo ważny gol w końcówce pierwszej połowy, do tego trzy podania kluczowe. Tak dobrze, jak mogą wskazywać na to liczby, może nie było, ale widać światełko w tunelu. Momentami trochę brakowało go w budowaniu ataków, ale swoje błędy nieco oddalił na drugi plan golem na 1:0.