Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Asysta Khediry, solidny Diego Llorente

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
Espanyol przegrał z Bilbao 1:2. Marco rozegrał cały mecz, ale nie był jego kluczową postacią. Niczego nie zawalił, niczym nie zachwycił. Przeciętny mecz pomocnika.
Ocena Marki: 6/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Jorge Burgui (Espanyol):
W przegranym meczu z Athletikiem wszedł na boisko dopiero w 66. minucie, zmieniając Álvareza. Miał dodać drużynie impulsu do walki o remis, ale nic z tego nie wyszło. Przez niemal pół godziny nie zdołał w żaden sposób wpłynąć na losy spotkania.
Ocena Marki: 3/10
Ocena Asa: bez oceny
Ocena WhoScored: 6,0/10

Fábio Coentrão (Monaco):
W minionym tygodniu Monaco zremisowało 1:1 z Qarabağ w Lidze Europy, a później poległo 1:3 z Girondins w rozgrywkach ligowych. Fábio leczy kontuzję z poprzedniego zgrupowania i dopiero wczoraj wrócił do treningów z zespołem.

Raúl de Tomás (Córdoba):
Córdoba przegrała z Albacete 1:2. Raúl nie znalazł się nawet w kadrze meczowej z powodu urazu barku.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Rayo wróciło do siebie po porażce z Eibarem i pokonało Granadę 2:1. Diego ponownie zaprezentował swój solidny poziom. Można docenić go także za to, że od 19. minuty – kiedy z czerwoną kartką wyleciał jego partner ze środka obrony Zé Castro – miał mocno utrudnione zadanie.
Ocena Marki: 7/10
Ocena WhoScored: 6,8/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Gijón był bliski wywalczenia bezbramkowego remisu na Calderón. W 93. minucie padł gol Griezmanna ratujący honor gospodarzy i pogrążający beniaminka. Omar rozegrał pełne spotkanie i nie odstawał poziomem od kolegów.
Ocena Marki: 5/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 7,3/10

Álvaro Medrán (Getafe):
Getafe przegrało z Eibarem 1:3. Medrán leczy złamanie kości strzałkowej.

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
W środku tygodnia Olympique w Lidze Europy mierzył się z Bragą. Wygrał mecz jedną bramką, ale nie poprawił sytuacji w grupie i nadal zajmuje trzecie miejsce. Lucas zagrał od początku i zszedł na zmianę w 70. minucie. Solidny mecz Brazylijczyka.
Ocena WhoScored: 7,6/10

W niedzielę przyszła ligowa porażka z Nice. Lucas znów wybiegł w pierwszym składzie i nie zagrał źle. W 60. minucie zmienił go Mauricio Isla.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Jesús Vallejo (Real Saragossa):
Saragossa kontynuuję serię bez straty gola. W weekend bezbramkowo zremisowała z Mallorką. Jesús rozegrał cały mecz na środku obrony i skutecznie powstrzymywał ataki gospodarzy.

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
W Lidze Mistrzów Porto pojechało do Tel Awiwu i wróciło z wygraną 3:1. Gol dla Maccabi padł po rzucie karnym. Iker zaprezentował się dość pewnie, ale ofensywa gospodarzy nie sprawiała mu wielkiego zagrożenia.

W weekend na Stadion Smoka przyjechała Vitória de Setúbal. Gospodarze bez większych problemów poradzili sobie w tym meczu i wygrali 2:0. Iker w trzecim meczu z kolei zachował czyste konto.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Real Sociedad odwiedził Wyspy Kanaryjskie i musiał uznać wyższość gospodarzy. Las Palmas całkowicie zasłużenie wygrało 2:0. Illarra rozegrał cały mecz i dopasował swój występ do formy prezentowanej przez kolegów.
Ocena Marki: 4/10
Ocena WhoScored: 6,5/10

Sami Khedira (Juventus):
W środku tygodnia Juventus zremisował 1:1 z Borussią Mönchengladbach. Sami nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

W weekend w Serie A Juventus pokonał Empoli 3:1. Khedira wrócił do kadry, a nawet do wyjściowego składu. Rozegrał całe spotkanie i zaliczył asystę przy pierwszym golu (można to zobaczyć tutaj).