Oceny zawodników po meczu z Sevillą

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał z Sevillą 2:3. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1602 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał ManiekzRealu. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Kiko Casilla
Popełnił błąd przy pierwszym golu, kiedy wyglądał tak, jakby ktoś go przyspawał do linii bramkowej. Mimo wszystko niewielu spodziewało się, że piłka przejdzie przez trzech zawodników stojących na pierwszym słupku. Przy drugim i trzecim golu nie miał wiele do powiedzenia, ale nie ma za sobą udanego meczu. Jego gra na przedpolu pozostawia wiele do życzenia.

Danilo
Na prawej stronie urządził prawdziwy szpaler dla Konoplanki, który robił z nim co chciał. O dziwo Danilo nie zawalił bezpośrednio żadnej bramki, ale to, co działo się w okolicach, gdzie powinien być, przyprawiało o ból głowy. Z przodu nie było niczego. Okres ochronny za chwilę się skończy i chyba czas się obudzić.
Pepe
Wrócił do gry po dosyć długiej przerwie i, eufemistycznie rzecz ujmując, nie zachwycił. Nie był pewnym ogniwem drużyny. Przy drugim i trzecim golu mógł zachować się dużo lepiej. Na mały plusik kapitalne podanie w pierwszej połowie do wychodzącego na pozycję Cristiano.
Sergio Ramos
Nie pograł sobie zbyt długo, ale kiedy był na boisku, defensywa Królewskich miała lidera. Lidera, który – kiedy trzeba było – pomógł w ofensywie i strzelił kapitalną bramkę. Real Madryt do tego momentu dominował i nie dawał Sevilli szans na jakąkolwiek groźną akcję. Trudno wyrokować, czy decydująca była obecność kapitana, ale jedno jest pewne – dopóki grał, był jednym z najlepszych graczy na boisku.
Nacho
To nie był dzień Nacho. Zaczęło się niemal perfekcyjnie – jego strzał na początku meczu w słupek był bliski perfekcji. Zabrakło centymetrów, a potem było coraz gorzej. Przy pierwszym golu zupełnie się pogubił, przy drugim to jemu uciekł Banega, a przy trzecim pozwolił na dośrodkowanie, które Llorente zamienił na gola. Z przodu nie dał tyle jakości co Marcelo, a z tyłu spodziewaliśmy się dużo lepszego występu.
Toni Kroos
Niezła statystyka podań kluczowych nie może burzyć ogólnej oceny Niemca, który zagrał kolejny kiepski mecz. Dwa razy próbował zaskoczyć Sergio Rico, ale niewiele to dało. Znów podawał niemal wyłącznie celnie, ale drużyna nie zawsze na tym zyskiwała – jak całej drugiej linii brakowało mu pomysłu na rozbicie dobrze broniącej się obrony Andaluzyjczyków. Słabiutko.
Casemiro
Nie był to jego wieczór. Rozbijanie ataków Sevilli w jego wykonaniu niemal nie istniało. Nie był przekonujący w obronie, nie był aktywny w ataku. Musiał od czasu do czasu wspomagać Danilo w pojedynkach z Konoplanką, ale bez większego efektu. Casemiro robił furorę na początku sezonu, ale ostatnio wyraźnie zwolnił.
Luka Modrić
Niezła pierwsza połowa, kiedy wraz z Kroosem zdominował środek pola. W drugiej części było już dużo gorzej. Jego strzały wyglądały tak, jakby zapomniał zjeść posiłku. To jego pierwszy pełny mecz po kontuzji, więc liczymy na to, że będzie tylko lepiej.
Isco
Kilka zrywów w pierwszej połowie, asysta z rzutu rożnego i niestety niewiele więcej. Na jego najlepszą wersję musimy jeszcze trochę zaczekać – pytanie tylko czy po powrocie Jamesa Isco ten czas otrzyma.
Gareth Bale
Jeden z niewielu plusów meczu w Sewilli. Od początku był najgroźniejszym piłkarzem Realu Madryt, kilka razy próbował – niestety bez powodzenia – pokonać Sergio Rico. Powrót po kontuzji i niezła dyspozycja fizyczna cieszą. Jeden z niewielu zawodników, któremu trudno cokolwiek zarzucić.
Cristiano Ronaldo
Nie pasował do Realu Madryt. Odbiegał poziomem od reszty. Tak często bywało w poprzednich sezonach, gdy uruchamiał swoją maszynę i wznosił się na wyższy poziom. Teraz wszystko w tej maszynie wygląda tak, jakby przestała działać. Pozostali gracze Królewskich nie zagrali wielkiego meczu, ale i tak byli o klasę lepsi niż Portugalczyk. Cristiano, wracaj, Real Madryt cię potrzebuje.
Raphaël Varane
Stracił na chwilę, właściwie na 32 minuty, miejsce w składzie, ale po kontuzji Ramosa musiał wejść na boisko. Nie był jednak liderem defensywy, nie wygrywał masowo pojedynków powietrznych, jak nieraz ma w zwyczaju, i ogólnie pozostawił za sobą kiepskie wrażenie, zwłaszcza że niektórzy mogą doszukiwać się jego błędów przy drugiej i trzeciej bramce. Zagrał lepiej niż Pepe, ale do swojego normalnego poziomu wiele mu brakowało.