Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Kolejna asysta Asensio

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
Espanyol wpadł w dołek formy i w niedzielę tylko zremisował u siebie z Granadą. Do tego remisu mocno przyczynił się Asensio, który asystował przy golu Caicedo w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Poza tą sytuacją, Marco zaprezentował się przeciętnie, podobnie jak cały zespół Espanyolu.
Ocena Marki: 5/10.
Ocena Asa: 1/3.
Ocena WhoScored: 7,3/10 (najwyższa w drużynie ex ćquo z Diopem i Álvaro Gonzálezem).

Jorge Burgui (Espanyol):
Tym razem cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Espanyol zremisował z Granadą 1:1.

Fábio Coentrão (Monaco):
Monaco pokonało Angers u siebie 1:0, a Fábio nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, ponieważ w dalszym ciągu leczy kontuzję odniesioną na zgrupowaniu reprezentacji.

Raúl de Tomás (Córdoba):
Córdoba pokonała na własnym stadionie Gimnàstic Tarragona 2:0 i awansowała na pozycję lidera Segunda División. De Tomás grę kolegów obserwował z perspektywy ławki rezerwowych.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Rozegrał cały wyjazdowy mecz z Eibarem i niestety został jego negatywnym bohaterem. W 21. minucie spotkania wpakował piłkę do własnej bramki, próbując przeciąć dośrodkowanie gospodarzy (można to zobaczyć tutaj). Ten gol okazał się decydujący i trzy punkty zostały w Kraju Basków.
Ocena Marki: 5,5/10.
Ocena WhoScored: 7,1/10 (najwyższa w drużynie).

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Ostatnio Omar zanotował fatalny występ, ale trener postanowił dać mu kolejną szansę i wystawił go w podstawowym składzie na mecz z Málagą. Sporting wygrał 1:0, a Omar zagrał na miarę oczekiwań.
Ocena Marki: 6/10.
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 6,9/10.

Álvaro Medrán (Getafe):
Getafe przegrało u siebie z Barceloną 0:2. Medrán leczy złamanie kości strzałkowej.

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
Brazylijczyk kolejny raz wyszedł w podstawowym składzie Marsylii, która tym razem pokonała na wyjeździe Nantes 1:0. Lucas spisał się dobrze, razem z Diarrą pomógł drużynie w opanowaniu środka pola. W 80. minucie został zmieniony przez Romão.
Ocena WhoScored: 6,5/10.

Jesús Vallejo (Real Saragossa):
Hiszpan kolejny raz rozegrał pełne 90 minut w barwach Saragossy. Jego drużyna ponownie zachowała czyste konto (pokonała Elche 2:0) i może się obecnie szczycić najlepszą obroną w Lidze. W jedenastu meczach Aragończycy stracili zaledwie siedem goli i spora w tym zasługa Jesúsa.

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
Porto miało zagrać na wyjeździe z União Madeira, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych samolot z piłkarzami nie mógł wylądować na Maderze. W związku z tym spotkanie zostało przełożone.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Real Sociedad po niesamowitym i zaciętym spotkaniu przegrał na Anoeta z Celtą Vigo 2:3. Asier niczym szczególnym się nie wyróżnił na boisku, chociaż także nie popełnił żadnego poważnego błędu.

Sami Khedira (Juventus):
W środku tygodnia Juventus niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Sassuolo 0:1. Khedira całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W weekend Niemiec wybiegł w już podstawowym składzie na derbowy mecz z Torino, jednak w 11. minucie poczuł ból w łydce i musiał opuścić boisko. Juve wygrało 2:1.