Szachtar przegrał z PSG

Starcie liderów grupy A za 3 tygodnie

We Lwowie w drugim meczu grupy A Szachtar podejmował PSG. Lepiej w mecz weszli gospodarze, ale to goście strzelili gola w swojej pierwszej akcji. Maxwell dośrodkował w pole karne, a tam niespodziewanie znalazł się debiutant Aurier, który przeskoczył rywala i skierował piłkę do siatki. Za chwilę mogło być 2:0, ale Ibrahimović nie wykorzystał błędu Pjatowa. Francuzi spokój zyskali w 23. minucie, kiedy David Luiz po rzucie rożnym wbił futbolówkę do bramki udem. W pierwszej połowie Ukraińcy grali bardzo słabo i pierwsze poważne zagrożenie stworzyli dopiero w 42. minucie, kiedy mieli sekwencję 3 groźnych akcji. Żaden ze strzałów nie skończył się jednak golem.

W drugiej połowie kontrolę nad meczem przejął Szachtar, a PSG kontratakowało. Gospodarze mieli kilka świetnych okazji, ale nie potrafili zdobyć bramki kontaktowej. Francuzi zamknęli mecz w samej końcówce, kiedy Srna niefortunną interwencją w starciu z Ibrahimoviciem wbił piłkę do siatki. Jeśli chodzi o statystyki, to posiadanie piłki czy wymienione podania były na podobnym poziomie, Szachtar miał za to dwa razy więcej strzałów.

Szachtar Donieck 0:3 Paris Saint-Germain
0:1, Aurier 7'