Bernabéu niezdobytą twierdzą dla Málagi

Andaluzyjczycy nigdy nie wygrali na stadionie Królewskich

Málaga zagra dzisiaj na Santiago Bernabéu po raz 40. Do tej pory Andaluzyjczycy nigdy, w żadnych rozgrywkach, nie zdołali pokonać Realu Madryt na tym obiekcie. Do pierwszego starcia doszło 25 kwietnia 1948 roku. Była to druga runda Copa del Generalísimo (obecnie Puchar Króla). Królewscy wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale goście w trzy minuty doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie jednak madrytczycy wygrali 4:2. Pierwszy korzystny wynik Málaga wywiozła z Bernabéu w roku 1951. W 30. kolejce sezonu ligowego zremisowała z Blancos 1:1.

W całej historii Málaga siedem razy była w stanie wywieźć remis ze świątyni Realu Madryt (sześciokrotnie w Lidze i raz w Pucharze Króla). Bilans bramkowy przemawia zdecydowanie na korzyść Królewskich i wynosi 99:28. Dzisiaj zatem Blancos staną przed szansą na zdobycie setnego gola w pojedynkach z Málagą u siebie.

Ostatnia strata punktów z Málagą na własnym stadionie przytrafiła się Realowi Madryt José Mourinho. W 28. kolejce sezonu 2011/12 Andaluzyjczycy wywieźli ze stolicy remis 1:1 dzięki bramce Cazorli z rzutu wolnego w 92. minucie spotkania. Z obecnej kadry w tamtym spotkaniu wystąpili: Pepe, Ramos, Marcelo, Ronaldo, Benzema oraz Isco, który wówczas bronił barw Málagi.