Bauru Basket bliżej Pucharu

Królewscy przegrali pierwszy mecz

Koszykarze Realu Madryt rozpoczęli zmagania o Puchar Interkontynentalny od porażki z Bauru Basket (91:90). Dzięki solidnej przewadze zdobytej tuż po przerwie, madrytczycy kontrolowali wydarzenia na parkiecie, lecz w ostatnich dwóch kwartach zupełnie zaniechali obowiązki defensywne. Wykorzystał to między innymi Rafael Hettsheimeir, autor dwudziestu siedmiu punktów. Spotkanie rewanżowe odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Podobnie jak podczas okresu przygotowawczego, na tle kolegów wyróżniał się Jaycee Carroll. Nawet jeśli madrycki zespół stawił się na brazylijskim parkiecie w komplecie, obowiązek zdobywania punktów przejął na początku właśnie Amerykanin. Żadna ze stron nie prezentowała składnej koszykówki, a to za sprawą agresywnej obrony rywali. Uczyniło to pojedynek bardzo wyrównanym (19:22).

Real Madryt objął prowadzenie na dłużej, kiedy tylko zyskał możliwość kontratakowania i potrafił zaskoczyć przeciwnika szybką grą. Umocnił również szyki obronne, odcinając w ten sposób przeciwników od dostawy punktów na kilka dobrych minut. Zaraz po przerwie powiększył przewagę do siedemnastu punktów (42:59) i wydawało się, że kontroluje przebieg meczu. Miejscowa drużyna nie złożyła jednak broni i zaciekle naciskała na gości. Kolegów prowadził były madridista, Rafael Hettheimeir.

Królewscy zaczęli tracić piłki, co zbiegło się w czasie z rzadko spotykaną skutecznością koszykarzy Bauru Basket w rzutach z dystansu. Różnica dzieląca oba kluby rozpłynęła się w kilka minut (64:63), a sprawa zwycięstwa stała się ponownie otwarta. Gospodarze nie przestali trafiać zza obwodu i lepiej rozegrali końcówkę spotkania. Wygrali różnicą jednego punktu.

91 – Paschoalotto Bauru Basket (19+11+29+32): Fischer (12), Garcia (12), Day (8), Jefferson (10), Hettsheimeir (27) – Boracini (2), Gui (3), Mineiro (2), Meindl (15).

90 – Real Madryt (22+15+25+28): Llull (17), Carroll (18), Fernández (8), Thompkins (12), Ayón (8) – Dončić (-), Nocioni (4), Mačiulis (3), Reyes (9), Rodríguez (11), Hernangómez (-).