Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Coentrão strzelił debiutanckiego gola

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
Po raz kolejny dostał szansę na występ w podstawowym składzie. W wygranym przez Espanyol 1:0 starciu z Valencią spędził na boisku 76 minut i znów nie marnował czasu. To on wykonał dośrodkowanie z rzutu wolnego, po którym padła zwycięska bramka. Wypracował sobie też sytuację sam na sam oraz próbował szczęścia z przewrotki. Schodził na zmianę w towarzystwie owacji na stojąco.
Ocena Marki: 8/10 (najwyższa w meczu).
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,1/10

Jorge Burgui (Espanyol):
Mecz z Valencią rozpoczął na ławce rezerwowych. W 71. minucie zmienił Victora Alvareza i starał się zapracować na dobrą ocenę. Oddał dwa strzały na bramkę – jeden z nich niecelny, a drugi bez większych problemów wybroniony przez Jaume.
Ocena Marki: 6,5/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 5/10

Fábio Coentrão (Monaco):
Średnio spisujące się w tym sezonie Monaco mierzyło się z jeszcze gorszym Montpellier. Coentrão rozegrał cały mecz i był jedną z najjaśniejszych postaci drugiej połowy. Swoim trafieniem rozpoczął odrabianie dwubramkowej straty, a w 94. minucie po faulu na nim rzut karny na zwycięskiego gola zamienił Fabinho.
Ocena WhoScored: 8,1/10

Raúl de Tomás (Córdoba):
Segunda División nie rozgrywała meczów w środku tygodnia.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Rayo wygrało ze Sportingiem 2:1, a Diego rozegrał cały mecz na środku obrony. Spisywał się tam bardzo solidnie i gdyby nie błąd Amayi, Rayo wygrałoby mecz bez straty bramki.
Ocena Marki: 6/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Dla odmiany po meczu z Deportivo Abelardo Fernández wystawił go w podstawowym składzie na starcie z Rayo. Był dość aktywny i często pokazywał się do gry, ale nie zdołał wpłynąć na losy spotkania.
Ocena Marki: 4/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 7,2/10

Álvaro Medrán (Getafe):
W meczu otwierającym kolejkę Getafe przyszło wystąpić na Vicente Calderón. Medrán ponownie wybiegł w podstawowym składzie i rozegrał pełne 90 minut, ale trudno dodać coś więcej na temat jego występu.
Ocena Marki: 5/10
Ocena WhoScored: 6,2/10

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
W szalonym meczu w Tuluzie, w którym arbiter pokazał aż trzy czerwone kartki, padł jednobramkowy remis. Brazylijczyk dostał szansę na występ od pierwszego gwizdka. Oddał dwa strzały, ale oba niecelne. W 71. minucie zmienił go Bouna Sarr.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Jesús Vallejo (Real Saragossa):

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
Liga portugalska nie rozgrywała meczów w środku tygodnia.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Baskowie rozbili Granadę 3:0 dzięki hattrickowi Agirretxe. Illarra zagrał od początku do końca i może być z siebie zadowolony. Pewnie dyrygował grą całego zespołu, mądrze rozprowadzał piłki i nie zaliczał niebezpiecznych strat.
Ocena WhoScored: 7,7/10