3. kolejka: Barcelona lepsza od Atleti

Pierwsze podsumowanie 3. kolejki La Liga

Po rozbiciu Espanyolu 6:0 Real Madryt wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli Primera División. Wieczorem na Vicente Calderón rozgrywano hit trzeciej kolejki między Atlético Madryt a FC Barcelona, a stawką był właśnie fotel lidera. Jedynie remis gwarantowałby Królewskim pozostanie na szczycie tabeli co najmniej do jutra. Gospodarze głęboko się cofnęli i chociaż w wyjściowym składzie Katalończyków zabrakło między innymi Lionela Messiego, to i tak byli on w stanie całkowicie zdominować Colchoneros w pierwszej połowie. Nie potrafili jednak przełożyć tego na gole. Po przerwie Atleti odważniej atakowało, co przyniosło bramkę Fernando Torresa. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać – Neymar wspaniale przymierzył z rzutu wolnego i wyrównał. Chwilę później na murawie pojawił się Messi, który potrzebował niewiele ponad kwadransa, by pokonać Jana Oblaka. Ostatecznie Barcelona wygrała 2:1 i w trzech meczach skompletowała dziewięć punktów.

We wczorajszym spotkaniu Sevilla straciła punkty z Levante i pozostała w drugiej połowie stawki. Dziś blisko remisu była też Valencia, ale z trudnego terenu w Gijonie przywiozła trzy oczka – dzięki bramce Paco Alcacera w 91. minucie. W czołówce tabeli wciąż są Celta Vigo i Eibar, które mają szansę na pierwsze miejsce w tabeli po tej kolejce, ale te drużyny rozegrają swoje mecze jutro, odpowiednio z Las Palmas i Malagą.

W czwartej kolejce hiszpańscy pucharowicze z tego sezonu nie będą rywalizować w bezpośrednich pojedynkach. W sobotę Real Madryt zmierzy się z Granadą u siebie, Valencia podejmie Real Betis, zaś Atlético zagra na wyjeździe z Eibarem. Dzień później na Ramón Sánchez Pizjuán Sevilla powalczy z Celtą o pierwsze zwycięstwo w sezonie, zaś na Camp Nou Barcelona będzie rywalizować z Levante.