Setne zwycięstwo Ramosa, Hiszpania coraz bliżej Euro

Wymęczona wygrana w Skopje

Po udanym meczu przeciwko Słowacji Vicente del Bosque zdecydował się na sporo zmian w pierwszej jedenastce Hiszpanii. Wskoczyli do niej między innymi Dani Carvajal, Isco czy David de Gea. Miejsce w defensywie zachował za to Sergio Ramos, dla którego był to 130. występ w reprezentacji. La Furia Roja po przeciętnym meczu wygrała 1:0, a autorem jedynej bramki był… Tomisław Paczowski, bramkarz gospodarzy.

W pierwszej połowie mistrzowie Europy bardzo wyraźnie dominowali, ale nie stwarzali wielu sytuacji, głównie przez bardzo defensywnie ustawionych Macedończyków. Mimo to bardzo szybko udało im się wyjść na prowadzenie. W ósmej minucie Juan Mata próbował dośrodkować piłkę, ta odbiła się od słupka i Tomisława Paczowskiego, a chwilę później znalazła się w siatce. Madridistas raczej się nie wyróżniali, niewiele pracy miał też De Gea, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. Niezłą szansę – chociaż całkowicie przypadkową – miał Carvajal, ale miał mniej szczęścia niż pomocnik Manchesteru United przy pierwszej bramce. Jego dośrodkowanie odbiło się od poprzeczki i wróciło na plac gry.

W drugiej części spotkania Hiszpania prezentowała się dużo słabiej niż przed przerwą. Grała zupełnie bez pomysłu i nie stanowiła monolitu. Na boisku w Skopje brakowało gry zespołowej. Goście dominowali, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przełożyło się to na gole czy celne strzały. Świetną okazję do wyrównania miał Ferhan Hasani, ale został zablokowany przez kolegę z drużyny. Ostatecznie wynik meczu się nie zmienił. La Furia Roja nie przekonała, ale kontrolowała mecz i zdobyła kolejne trzy punkty. Awans do Euro jest na wyciągnięcie ręki.

Dzisiejszy mecz był wyjątkowy dla Sergio Ramosa. Stoper Realu Madryt rozgrywał 130. spotkanie w barwach reprezentacji i po raz setny zszedł z boiska jako zwycięzca. Dziś pod nieobecność Casillasa przez dziewięćdziesiąt minut nosił opaskę kapitańską i był jednym z najlepszych zawodników. Jeśli dalej będzie grać na takim poziomie, niewykluczone, że rekordy bite przez Ikera już za kilka lat będą bardzo mocno zagrożone.

Macedonia – Hiszpania 0:1 (0:1)
0:1 Paczowski (sam.) 8'

Skład Hiszpanii: De Gea; Carvajal, Piqué, Ramos, Bernat; Busquets; Cazorla (68' Koke), Isco (78' Iniesta), Silva, Mata; Diego Costa (62' Alcácer).