Audi Cup jednak dla Bayernu

1:0 w Monachium

Real Madryt przegrał z Bayernem Monachium 1:0 w finale turnieju Audi Cup. Gospodarze byli dzisiaj zespołem lepszym, ale bramkę udało im się strzelić dopiero pod koniec meczu. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Douglas Costa, z pewnością najlepszy piłkarz spotkania, a gola w sprytny sposób strzelił Lewandowski.

Real grał z Bayernem, ale nadal był to tylko mecz sparingowy, co było widać po desygnowanych przez obu trenerach jedenastkach. Niestety, słaby środek pola Królewskich sprawił, że już w pierwszej połowie Bayern przejął kontrolę nad grą, to Niemcy mieli więcej szans. Mimo to nie udało im się wtedy objąć prowadzenia, najlepszą „okazję” mieli po rykoszecie po strzale Müllera, jednak piłka odbiła się od słupka. Dodajmy, że koniec pierwszej połowy sędzia powinien był odgwizdać rzut karny dla Realu. W pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko opuścił też Pepe, o stanie zdrowie Brazylijczyka z portugalskim paszportem będziemy informować na bieżąco.

Na drugą połowę Królewscy wyszli lekko odmienionym składem. Benítez odesłał na ławkę fatalnego dzisiaj Casemiro i niewiele tylko lepszego Czeryszewa. W zamian na boisku pojawili się Illarra i Asensio. Nie przyniosło to poprawy gry, Illarra grał po swojemu, a młody Hiszpan choć miał przebłyski, był dosyć bojaźliwy. Sytuację nieznacznie poprawiło wejście Jamesa i Modricia, mimo to Królewscy nadal byli zepchnięci raczej do obrony. Wreszcie przyszło trafienie dla Bayernu, Lewandowski lekko dołożył nogę po dośrodkowaniu Costy i było po meczu. Sam Costa bardzo się wyróżniał, oprócz asysty warto odnotować akcję z pierwszej odsłony, kiedy to pięknie przyjmując piłkę, kompletnie zgubił Nacho.

Jedyne, co może cieszyć po takim meczu, to pojawienie się na placu gry kilku młodych piłkarzy. Niestety wydaje się, że i dla Asensio, i dla Mayorala, Bayern nie jest najlepszym testem na tym etapie kariery. Obaj byli niewidoczni i odcięci od gry. Inne uwagi można poczynić na temat Vazqueza i Czeryszewa, którzy byli bardzo niedokładni, często prowokując akcje Bayernu.

Real Madryt – Bayern Monachium 0:1 (0:0)
1:0 Lewandowski (asysta: Costa)

Bayern Monachium: Neuer; Rafinha (79' Benko), Boateng, Benatia, Alaba; Lahm (45' Rode), Alonso (65' Højbjerg), Vidal (59' Bernat); Costa, Götze (45' Lewandowski), Müller.

Real Madryt: Keylor; Carvajal, Pepe (15' Nacho), Ramos, Marcelo; (56' Arbeloa) Kroos (71' Danilo), Casemiro (45' Illarramendi), Czeryszew (45' Asensio), Isco (56' Modrić); Lucas Vázquez (71' Mayoral) , Jesé (56' James).