REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2015.06.12, godz. 18:49, Banan / RealMadryt.pl

Bananowy Madryt: Kulisy wywiadu z Ramonem Calderonem

Fot. RealMadryt.pl

Poza najważniejszą sprawą, czyli opublikowanym dziś wywiadem z Ramonem Calderonem, byłym prezesem Realu Madryt, jestem wam winny kilka słów wstępu/wyjaśnień, ponieważ ten materiał to, obok wywiadu z Raulem, być może jedna z największych bomb opublikowanych na łamach serwisu RealMadryt.pl w ostatnich latach. Udało mi się bowiem przeprowadzić naprawdę obszerny wywiad z Ramonem Calderonem, prezesem Realu Madryt w latach 2006-2009.

Jak do tego doszło? Cóż, sama historia jest dość zabawna, by nie napisać absurdalna. Zaczęło się od tego, że nasz redaktor naczelny, Klatus, zaczepił byłego sternika Królewskich na Twitterze. Wpis nie pozostał bez odpowiedzi prezesa. Spowodowało to dość spore poruszenie wśród polskich fanów Realu Madryt korzystających z tego portalu społecznościowego. W mocno żartobliwej atmosferze, wyczuliśmy jednak w redakcji okazję – „a może by tak skontaktować się z nim i przeprowadzić wywiad?”. Napisałem więc do Ramona Calderona e-maila. Ten odpowiedział po dosłownie kilkunastu minutach i… z przyjemnością przystał na propozycję. Poprosił jedynie, bym skontaktował się z jego sekretarką. Cała sekwencja zdarzeń wydawała mi się kompletnie oderwana od rzeczywistości. Nazajutrz zadzwoniłem jednak do gabinetu i poinformowano mnie, że wywiad mogę przeprowadzić w czwartek o godzinie 12.00 w kancelarii byłego prezesa.

„Dopóki nie zobaczę, nie uwierzę”, powtarzałem sobie w głębi duszy. Z przygotowanymi pytaniami pojechałem więc w wyznaczone miejsce. Wchodzę do bloku, gdzie na jednych z drzwi na parterze widzę plakietkę „Ramón Calderón, adwokat”. Uświadomiłem sobie, że to już nie może być żart, tym bardziej, że w trakcie krótkiej pogawędki z portierem dowiedziałem się, że nie jestem pierwszą osobą, która w ostatnim czasie przyszła tam w tym samym celu. Sekretarka zaprowadziła mnie do poczekalni, gdzie po kilku minutach zameldował się Ramón Calderón.

Mój rozmówca zaprowadził mnie do swojego gabinetu, gdzie przed włączeniem mikrofonu porozmawialiśmy jeszcze przez kilka chwil na luźne tematy. Co wydało mi się ciekawe to to, że były sternik Los Blancos dysponuje sporą wiedzą na temat Polski. Zdałem sobie sprawę, że mam do czynienia z osobą, która najprawdopodobniej okaże się bardzo dobrym, otwartym rozmówcą. Kompletny zapis wywiadu znajdziecie tutaj. Jeśli jeszcze nie przeczytaliście, to zapraszamy do lektury. Jest naprawdę ciekawie!REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Bananowy Madryt

Komentarze

2015.06.15, godz. 01:13, heyo7
Banan

Filologia hiszpańska w Polsce i potem Erasmus - Madryt ? ;)
2015.06.13, godz. 12:04, Banan
heyo7

Moja historia nie jest aż tak skomplikowana, po prostu wybrałem odpowiedni kierunek studiów i wiedziałem, gdzie chcę pojechać na Erasmusa :)
2015.06.12, godz. 22:31, heyo7
Banan

A jest szansa, że opowiesz kiedyś jak znalazłeś się w tym miejscu, w którym obecnie jesteś? Hiszpania, madrycki uniwersytet, współpraca z realmadryt.pl, wejściówki na Bernabéu, wreszcie osobista rozmowa z byłym prezesem RM... Jestem pewien, że wiele osób zazdrości (ale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu) i chciałoby dowiedzieć się czegoś o Tobie. Nie proszę oczywiście o zbyt prywatne informacje, ale musisz przyznać, że nie wiedziesz życia przeciętnego studenta... :D Pozdrawiam i podziwiam ;)
2015.06.12, godz. 22:00, Maillo93
I dlatego szanuję go za to co dla nas zrobił - ale już chyba nadszedł jego czas.. Jak on się zachowuje, szkoda słów.
2015.06.12, godz. 21:59, Maillo93
19Ramos02

Po słowach Piqué Iker jako kapitan Realu Madryt nie ma prawa się tak zachować! Żarty, żarciki z Piqué oh ah eh ;/? Serio?

Tak nie można, ten człowiek z nasz szydził, powinien najpierw przeprosić - wtedy ok, mogą się wygłupiać.
Iker jako kapitan reprezentuje Real także poza klubem.
2015.06.12, godz. 20:46, rivelino
To fajnie, że się tak zachował, mimo że jego prezesury nie będę wspominał zbyt dobrze.
2015.06.12, godz. 19:27, Ponton
No właśnie. Co konkretnie wiedział o Polsce?
2015.06.12, godz. 19:25, Banan
19Ramos02

Wojna, przemiany polityczne, Wałęsa, Jan Paweł II takie tam, ale ogólnie w dość szerokim kontekście. Sporo też wypytywał o rynek pracy, nieruchomości itd.
2015.06.12, godz. 19:15, 19Ramos02
Wszedlem na Tweeta Klatusa, a tu taka (nie)miła niespodzianka: https://www.youtube.com/watch?v=U0RMGU6rjVo
Chociaz w sumie mozna bylo sie tego spodziewac... brak słow. Jak to napisal Klatus - "Wiecej zarcikow z Piqué, kapitanie..."
2015.06.12, godz. 19:12, 19Ramos02
Banan
A zdradzisz czym objawia sie ta duza wiedza Calderona nt. Polski?

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama