Hiszpania lepsza od Kostaryki, świetny mecz Keylora

Starcie między <i>madridistas</i>

W ostatnim meczu przed eliminacyjnym starciem z Białorusią Hiszpania pokonała Kostarykę w Leonie 2:1. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Carvajal, od pierwszej minuty wystąpił także Segio Ramos, który w drugiej połowie opuścił boisko. W końcówce na murawie pojawił się także Isco, który zaprezentował kilka dobrych zagrań, ale bohaterem meczu został Keylor Navas, który zwłaszcza po przerwie popisał się fantastycznymi interwencjami.

Pierwsze minuty zapowiadały starcie pełne bramek. Kostaryka szybko wyszła na prowadzenie, ale Hiszpanie zamiast udawać zaskoczonych – tego chyba oczekiwali goście – zaatakowali i po dwóch minutach znów był remis. Akcję Hiszpanów wyprowadzał Sergio Ramos, Cesc ładnie odegrał do Paco Alcacera, a napastnik Valencii w sytuacji sam na sam pokonał Keylora. Portero Realu Madryt był bez szans także przy drugim golu. Szybką akcję przeprowadzili Carvajal, Vidal, Nolito i Cesc, a ten ostatni sprytnie oszukał obrońcę i wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie.

W drugiej części gry Hiszpanie grali spokojnie, ale i tak stwarzali mnóstwo sytuacji pod bramką Kostaryki. Keylor Navas miał dziś ręce pełne roboty, do czego raczej nie był przyzwyczajony w ciągu ostatnich miesięcy. Spisywał się jednak znakomicie – zatrzymywał strzały Sergio Ramosa czy Daniego Carvajala i kilka razy interweniował za polem karnym. Był zdecydowanie najjaśniejszą postacią swojej reprezentacji. David de Gea, któy rozegrał dziś 90 minut, nie miał tyle pracy, a napastnicy Kostaryki nie zmuszali go do interwencji. Hiszpanie zaliczyli minimalne, ale pewne zwycięstwo przed ważnym meczem eliminacji, a dla Kostaryki dzisiejsze spotkanie było dobrym przetarciem przed Złotym Pucharem CONCACAF, który rozpocznie się 7 lipca.

Hiszpania – Kostaryka 2:1 (2:1)
0:1 Johan Venegas 5'
1:1 Paco Alcácer 7'
2:1 Cesc Fàbregas 30'

Hiszpania: De Gea; CARVAJAL, Bartra, SERGIO RAMOS (59' Piqué), Bernat; San José (74' Busquets), Koke (59' Cazorla); Vidal (46' Vitolo), Fàbregas (83' ISCO), Nolito (59' David Silva); Alcácer.