Bal pocieszenia

Real Madryt – Getafe 7:3

W 38. kolejce Primera División Real Madryt pokonał Getafe 7:3. Na Santiago Bernabéu oglądaliśmy wesoły mecz – obie drużyny chciały atakować, nie spieszyło im się z defensywą, a ostatecznie wszyscy wyglądali na w miarę zadowolonych. Swój cel zrealizował też Cristiano Ronaldo, który w pierwszej połowie strzelił trzy bramki i zapewnił sobie Trofeo Pichichi i Złoty But za sezon 2014/2015. Pozostałe gole dla Królewskich strzelali James, Jesé, Chicharito i Marcelo.

Kibice nie musieli długo czekać na gole – w 13. minucie strzelanie rozpoczął Ronaldo, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Marcelo, a dziesięć minut później worek z golami rozwiązał się na dobre. Cios za cios, wyjście Getafe na prowadzenie, odpowiedź Królewskich w postaci kolejnych dwóch bramek i wyrównanie. Nie ma się co rozpisywać o grze. Obie drużyny grały dość wesoło, zupełnie beztrosko w defensywie, a skuteczność obu stron byłaby dla wielu innych ekip powodem zazdrości. W drugiej części meczu Królewscy dalej atakowali, Getafe zaś trochę wyhamowało, może bojąc się siły ofensywnej Realu Madryt, który i tak momentami bez większych problemów tworzył przewagę liczebną w strefach na połowie rywala. Swoje bramki dorzucili też Chicharito, James, Jesé i Marcelo. Mecz nie należał raczej z tych spektakularnych, mimo aż dziesięciu bramek.

Wszyscy na stadionie chyba dobrze się bawili. Getafe strzeliło na Bernabéu trzy gole, a to całkiem przyjemna wisienka na torcie po spełnieniu celów na ten sezon, Real Madryt strzelił siedem bramek i zagrał całkiem niezły mecz w ofensywie. Kibice obejrzeli otwarty trening dwóch ekip Primera División. Królewscy nie podsumowali tym spotkaniem sezonu, ten skończył się na meczach z Valencią i Juventusem. Mimo wszystko w ciągu ostatnich kilku godzin nie zdarzyło się nic, na co powinniśmy narzekać. W takich momentach, niestety – cieszmy się z małych rzeczy. Z kolejnego fenomenalnego wyniku Cristiano, z debiutu Ødegaarda, który zaliczył całkiem udany występ, z bramki i asysty Jesego czy kolejnych minut dla Nacho.

Real Madryt – Getafe 7:3 (3:3)
1:0 Cristiano 13' (asysta: Marcelo)
1:1 Escudero 23' (asysta: Lacen)
1:2 Castro 26' (asysta: Pedro León)
2:2 Cristiano 32'
3:2 Cristiano 34' (rzut karny)