Oceny zawodników po meczu z Espanyolem

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Espanyolem 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1007 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, torby gimnastycznej Realu Madryt firmy Adidas wygrał Jese20love. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Dostał kolejne minuty, ale w ważnym momencie zawiódł i zupełnie niepotrzebnie wdał się w drybling ze Stuanim, który zakończył się stratą piłki i bramką dla Espanyolu. Poza tym spisywał się poprawnie – ale trzeba pamiętać, że rywal niezbyt często zagrażał jego bramce.
Daniel Carvajal
Aż cztery podania kluczowe sugerują, że Carvajal często zapędzał się do przodu, jednak w rzeczywistości nie było tak kolorowo. Był nieco mniej aktywny w ofensywie niż Marcelo, ale w drugiej połowie popisał się świetną interwencją, kiedy zablokował strzał Victora Sancheza, który był blisko wpisania się na listę strzelców.
Pepe
Z jednej strony w miarę dobra gra przez cały mecz, ale mając na koncie żółtą kartkę sam prosił się o kolejne upomnienie, próbując z udziałem łokcia wygrać pojedynek główkowy. Z drugiej strony to on zaliczył przechwyt i wyprowadził akcję, która dała pierwszą bramkę.
Raphaël Varane
Poprawny występ Varane’a. Spokojny przy wyprowadzaniu piłki, skuteczny w powietrzu, szybki. Nie musiał się szczególnie trudzić przy napastnikach rywala, a przy golu to nie on popełnił błąd.
Marcelo
Kapitan Królewskich w tym meczu zaliczył bardzo udane zawody. Nie miał problemów w defensywie i często zapędzał się do przodu. Jego wrzutki nie były może najlepsze, ale w ofensywie zrehabilitował się pięknym golem na 2:1. Tradycyjnie w ataku pozycyjnym przeciwko głębiej cofniętemu rywalowi Brazylijczyk jest nieoceniony.
Toni Kroos
Dobry mecz Niemca, który starał się trzymać w ryzach środek pola Królewskich, zwłaszcza gdy jeden z pomocników nie nadążał z powrotem do drugiej linii. Tradycyjnie grał dość spokojnie i trudno się do niego o cokolwiek przyczepić – chociaż i on szczególnie nie błysnął.
Isco
Poprawnie do 20. metra od bramki rywala. Udanie dryblował, dobrze spisywał się w obronie, ale w finalnych fazach akcji brakowało mu dokładności albo zrozumienia z partnerami.
James Rodríguez
Kiepsko rozpoczął mecz – kilka niepotrzebnych strat, niecelnych podań i próba strzału, przy której nie trafił w piłkę. Potem było coraz lepiej – chętniej brał na siebie odpowiedzialność za grę, dobrze współpracował z Marcelo i Ronaldo na lewej stronie, a występ przypieczętował asystą przy czwartym golu.
Gareth Bale
Znów nie możemy mu odmówić starań – zasuwał w defensywie i próbował stwarzać zagrożenie pod bramką Kiko Casilli. Najgroźniejszy strzał Walijczyka bramkarz Espanyolu sparował jednak na rzut różny. Bale nie miał jednak zbyt dużego wpływu na zespół i mimo wielkich chęci, które pokazywał zwłaszcza w końcówce, krytyka skrzydłowego raczej nie przycichnie.
Karim Benzema
Zaliczył ważną asystę przy bramce na 1:0. Musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu kontuzji, ale mimo że nie jest gotowy do gry na pełnych obrotach przez 90 minut, to sprawiał problemy rywalowi.
Cristiano Ronaldo
Trzy gole, asysta – czego chcieć więcej w takim meczu jak ten z Espanyolem? W pierwszej połowie zmarnował świetną sytuację, ale w drugiej w pełni się zrehabilitował. Lewa noga, prawa noga, głowa – oto sposób na 30. hat-trick Portugalczyka w barwach Realu Madryt.
Javier Hernández
Jak zawsze sporo biegania bez piłki na sporej intensywności, ale wczoraj dorzucił do tego udział przy bramce Ronaldo. Wyglądał na zawodnika, który walczy o swoją przyszłość w Madrycie – i tak jak oczekiwaliśmy, znów dał z siebie wszystko i w kwestii zaangażowania nie może mieć sobie nic do zarzucenia.