FC Barcelona mistrzem Hiszpanii

Katalończycy z pierwszym trofeum

W przedostatniej kolejce Primera División poznaliśmy mistrza Hiszpanii. Na Vicente Calderón Atlético Madryt podejmowało Barcelonę i jeśli goście chcieli już dziś zagwarantować sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu bez względu na wynik Realu Madryt z Espanyolem, musieli wygrać. To udało się dzięki trafieniu Lionela Messiego, który po ładnej wymianie piłki z Pedro wpisał się na listę strzelców w 65. minucie. Do końca meczu rezultat się nie zmienił i Barcelona nie musiała oglądać się za siebie – na stadionie mistrza z zeszłego roku zapewniła sobie pierwszy tytuł w tym sezonie.

Nie mniej ciekawie było w walce o miejsca pucharowe. Valencia grała z walczącą o Ligę Europy Celtą Vigo i dość długo zapowiadało się na niespodziankę. Goście w ósmej minucie wyszli na prowadzenie, a Nietoperze potrafili odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, na które musieli czekać do 71. minuty. Sevilla, której celem jest czwarte miejsce, z problemami pokonała Almerię – na Ramón Sánchez Pizjuán również było bardzo emocjonująco i fani gospodarzy drżeli o wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Prawdziwy thriller oglądali fani Elche – ich ulubieńcy prowadzili z Athletikiem 2:0, ale goście odpowiedzieli trzema trafieniami w ostatnich dziesięciu minutach. Dzięki temu zespół z Bilbao ma bardzo duże szanse na występ w Lidze Europy w przyszłym sezonie. Porażki Malagi i Espanyolu nie przybliżają ich do areny międzynarodowej w przyszłym sezonie, ale o tym zdecyduje następna kolejka.

Fatalnie w tej kolejce zaprezentował się Real Sociedad, który u siebie poległ z Granadą 0:3. Andaluzyjczycy uciekają spod topora i po trzech zwycięstwach z rzędu mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W niej wciąż są Eibar (dziś remis z Getafe, które zapewniło sobie utrzymanie) i Almería. Mały kroczek w stronę utrzymania zrobiło też Deportivo, pokonując u siebie Levante. W grze o utrzymanie są cztery zespoły – Granada, Deportivo, Eibar i Almería. Dwie z nich na pewno spadną z Primera Divsión i dołączą do Córdoby.