Madryt z awansem do Final Four!

Koszykarze wyeliminowali Efes

Bardzo wymagająca i wyrównana ćwierćfinałowa seria Euroligi przeciwko Anadolu Efes zakończyła się po czwartym meczu. Koszykarze Realu Madryt popisali się w nim przede wszystkim solidną obroną, dzięki której zgromadzili brakujące, trzecie zwycięstwo w serii (63:76). Nagrodą jest trzeci z rzędu awans do turnieju Final Four, który w tym roku zostanie rozegrany w Madrycie.

Zaangażowania i ogromnej chęci walki o każdą piłkę nie można było odmówić żadnej z drużyn. Zgodnie przystały one na szybką, intensywną rozgrywkę. Real Madryt wyróżnił się tym, że znów z początku zawodził w defensywie – zawodnicy gubili krycie, interweniowali z opóźnieniem, nie współpracowali ze sobą. Kontakt z rywalem udawało się zachowywać dzięki celnym rzutom z dystansu, ale nie była to odpowiednia taktyka na całe czterdzieści minut gry.

Królewscy nie popełnili błędu z poprzednich pojedynków i nie pozwolili przeciwnikom na zbyt dużą przewagę (32:31). Podczas drugiej kwarty bronili agresywniej i skutecznie wypychali ich spod kosza, jednak przełożyło się to również na większą liczbę przewinień. Gospodarze oddali w pierwszej połowie siedemnaście rzutów osobistych, przy zaledwie trzech drużyny przeciwnej. Choć widać było wyraźną poprawę, Pablo Laso wciąż miał powodu do narzekań.

Madryt rozpoczynał trzecią kwartę z sześcioma punktami straty (39:33), a zakończył ją z dwoma na plusie (49:51). Wszystko dzięki solidnej obronie, przechwytom i skutecznym akcjom ofensywnym. Co jednak najważniejsze, zespół nie osiadł na laurach i bronił z równą intensywnością do samego końca. Nawet gdy rywal zbliżył się na jeden punkt (57:58), madrytczycy potrafili wyjść z opresji, ponownie dzięki trójkom. Wygrali trudny mecz i bardzo trudną serię. Już tylko dwa mecze dzielą ich od upragnionego tytułu.

63 – Anadolu Efes SK (21+18+10+14): Draper (5), Sarić (9), Osman (2), Janning (10), Lasme (8) – Balbay (-), Perperoglou (-), Batuk (5), Krstić (16), Huertel (3), Bjelica (5).

76 – Real Madryt (18+15+18+25): Llull (14), Rivers (-), Fernández (17), Reyes (10), Ayón (2) – Nocioni (6), Mačiulis (3), Rodríguez (12), Carroll (10), Slaughter (2).