/ as.com

Real zawsze wygrywa bez Bale'a

Gareth przegapił w tym sezonie siedem meczów

Absencja Garetha Bale'a, jeśli spojrzymy na statystyki, nie powinna być wielkim problemem dla Realu Madryt. Walijczyk przegapił w tym sezonie siedem spotkań, a Królewscy wygrali wszystkie z nich, strzelając przy tym zawsze przynajmniej trzy gole.

Pierwszy raz atakujący Realu nabawił się urazu w październiku. Bale doznał kontuzji ścięgna udowego w prawej nodze i przegapił pięć spotkań. Królewscy bez pomocy 25-latka pokonali w Lidze Levante (5:0), Barcelonę (3:1) i Granadę (4:0). W Lidze Mistrzów rozprawili się z Liverpoolem (3:0), a w Pucharze Króla z Cornellą (4:1).

Bale wrócił do gry 8 listopada, ale nie wystąpił w rewanżowym spotkaniu z Cornellą (5:0). Od tamtego czasu Walijczyk grał bez przerwy w każdym pojedynku i dopiero 11 kwietnia Carlo Ancelotti dał mu odpocząć, a Królewscy pokonali Eibar (3:0).

Madrytczycy wygrali wszystkie siedem spotkań, gdy na murawie nawet przez minutę nie przebywał Walijczyk. Ponadto strzelali średnio 3,85 gola na mecz, a średnia z całego sezonu wynosi 2,72 bramki na spotkanie.