Juvenil A z szansami na mistrzostwo Hiszpanii

Królewscy awansowali do Pucharu Mistrzów

Juvenil A zakończył już sezon zasadniczy. Niestety Królewscy nie zdołali obronić tytułu, po który sięgali w dwóch poprzednich latach. Tym razem lepsze okazało się Rayo Vallecano. Walka o mistrzostwo toczyła się do ostatnich minut. Real Madryt wygrywał 8:0 z Puente Castro i nasłuchiwał wiadomości z Alcorconu. Właśnie tam Rayo bezbramkowo remisowało z gospodarzami aż do 90. minuty. Wtedy Rayistas zdołali strzelić gola na wagę tytułu. Blancos słabo rozpoczęli sezon i musieli gonić rywali. Zabrakło naprawdę niewiele, żeby im się to udało.

Patrząc na cały sezon, warto wyróżnić Borję Mayorala, który w samej lidze strzelił 35 goli. Najwięcej w szkółce, co jest bardzo dużym osiągnięciem, biorąc pod uwagę najmłodsze roczniki. Tam bramki padają hurtowo. Ostatecznie Juvenil A uzbierał 75 punktów (o dwa mniej niż Rayo), 99 razy trafił do siatki rywali i stracił 22 gole. Są też dobre wiadomości. Taka liczba punktów pozwala Juvenilowi zagrać o mistrzostwo Hiszpanii, bowiem to najlepszy wynik spośród drużyn z drugich miejsc. Poza tym Królewscy wywalczyli awans do młodzieżowego Pucharu Króla. Już niebawem rozpoczną się oba turnieje.

Drużyny, które powalczą o młodzieżowe mistrzostwo Hiszpanii:
Grupa 1 (Asturia, Kantabria, Galicja): Celta Vigo;
Grupa 2 (Aragonia, Kraj Basków, La Rioja, Nawarra): Real Sociedad;
Grupa 3 (Aragonia, Baleary, Katalonia): Espanyol;
Grupa 4 (Andaluzja, Ceuta, Melilla): Málaga;
Grupa 5 (Kastylia i León, Wspólnota Madrytu, Estremadura): Rayo Vallecano (awans z drugiego miejsca – REAL MADRYT);
Grupa 6 (Wyspy Kanaryjskie): Las Palmas;
Grupa 7 (Kastylia-La Mancha, Wspólnota Madrytu, Wspólnota Walencka, Region Murcji): Villarreal.