/ nycosmos.com

Raúl już strzela w NASL

Pierwszy gol byłego kapitana w USA

Podczas gdy rozgrywki w Europie nieuchronnie zmierzają ku końcowym rozstrzygnięciom, kibice piłkarscy za Oceanem dopiero szykują się na największe emocje. Już w marcu rozpoczęła się rywalizacja w amerykańskiej MLS, a 4 kwietnia ruszyła tamtejsza druga liga, NASL. Wraz z nią sezon 2015 otwierają New York Cosmos – kolejna po Schalke 04 i Al Sadd drużyna, w której swoje siły sprawdzi wieloletni kapitan Realu Madryt, Raúl González Blanco.

Raúl ma za sobą dwa oficjalne, wyjazdowe spotkania: pierwsze, rozegrane 4 kwietnia przeciw Fort Lauderdale Strikers (klub z siedzibą w Miami), zakończone zwycięstwem 1-0, w którym Hiszpan spędził na boisku 53 minuty; oraz drugie, mające miejsce tydzień później w Indianapolis, gdzie w meczu przeciw Indy Eleven nowojorczycy odnotowali remis 1-1.

To właśnie w drugim meczu Raúl strzelił swoją pierwszą bramkę w North American Soccer League. Hiszpan pokonał bramkarza gospodarzy w 65. minucie strzałem głową. NY Cosmos przegrywali wówczas jedną bramką – już w 12. minucie spotkania bowiem lepszy od obrony Cosmos okazał się Brian Brown. Raúl opuścił boisko kwadrans przed zakończeniem meczu.

Były kapitan Królewskich, który 27 czerwca skończy 38 lat wciąż znajduje się w doskonałej formie i konsekwentnie powtarza, że nie planuje momentu, w którym zakończy piłkarską karierę. - Mam nadzieję grać jeszcze przez wiele, wiele lat, do chwili, gdy moje ciało powie dość – powiedział piłkarz po meczu z Indy Eleven.

Najbliższe spotkanie New York Cosmos – pierwsze w tym sezonie na własnym boisku – odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godz. 19:30 (GMT -4). Przeciwnikiem Raula i spółki będzie drużyna Tampa Bay Rowdies.

Debiutancka bramka Raúla w NASL dla New York Cosmos (min. 1:25).