Łatwe zwycięstwo przed Ligą Mistrzów

Gole Cristiano, Chicharito i Jesego

Real Madryt pokonał Eibar 3:0 po golach Ronaldo, Chicharito i Jesego. Królewscy nie musieli się przesadnie forsować, żeby zgarnąć pełną pulę w pojedynku z beniaminkiem hiszpańskiej ekstraklasy. Prowadzenie gospodarzom dał Cristiano, który trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Portugalczyk strzelił mocno, z dużą rotacją, lecz w środek bramki, jednak to wystarczyło, żeby pokonać Iruretę. Dziesięć minut później gola strzelił Chicharito. Meksykanin uderzeniem głową wykończył precyzyjne dośrodkowanie Arbeloi. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Real Madryt nie dążył za wszelką cenę do zdobycia bramki, co jest zresztą zrozumiałe. Za kilka dni trzeba będzie rozegrać o wiele ważniejsze i trudniejsze spotkanie. Carlo Ancelotti, mając korzystny wynik w kieszeni, po godzinie gry postanowił zdjąć z boiska Marcelo, Sergio Ramosa i Lukę Modricia. Mimo wszystko gospodarze całkowicie kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 83. minucie wynik spotkania, po indywidualnej akcji, ustalił Jesé.

Królewscy wykonali swoją pracę w tej kolejce Primera División, teraz pozostaje czekać na ruchy rywali. Dzisiaj Carlo Ancelotti może być w pełni zadowolony. Jego drużyna zwyciężyła, niektórzy zawodnicy mogli odpocząć, szansę dostali zmiennicy i udało się uniknąć kontuzji. Z bardzo dobrej strony pokazał się Chicharito. Meksykanin był aktywny przede wszystkim w pierwszej połowie, do tego zdołał wpisać się na listę strzelców. Jesé również pokonał Iruretę, ale momentami był niewidoczny. Kolejny występ w koszulce Realu Madryt zanotował Keylor Navas, który nie miał zbyt wiele pracy i ze spokojem zachował czyste konto. Teraz Blancos rozpoczną przygotowania do starcia w Lidze Mistrzów z Atlético Madryt.

Real Madryt – Eibar 3:0 (2:0)
1:0 Cristiano Ronaldo 21’ (rzut wolny)
2:0 Chicharito 31’ (asysta: Álvaro Arbeloa)
3:0 Jesé 83’

Real Madryt: Keylor Navas, Álvaro Arbeloa, Sergio Ramos (Pepe 64’), Raphaël Varane, Marcelo (Nacho Fernández 64’), Asier Illarramendi, Luka Modrić (Lucas Silva 61’), Isco, Jesé, Cristiano Ronaldo, Chicharito.

Eibar: Xabi Irureta, Lillo, Txema Ańibarro, Raúl Navas, Dídac Vilà, Dani García (Derek Boateng 77’), Borja Fernández, Ander Capa, Manu del Moral (Federico Piovaccari 66’), Javi Lara, Saúl Berjón (Mikel Arruabarrena 46’).