/ RealMadrid TV

Ancelotti: Illarra i Jesé mają wielkie szanse na grę

Zapis konferencji trenera

[AS] Co z Bale'em? Gra jutro? Jaki ma problem?
Bale nie jest do dyspozycji na jutrzejszy mecz. Wykonano rezonans, ma przeciążenie mięśnia i lepiej dać mu odpocząć przed wtorkiem.

[COPE] Chcę zapytać o odwołanie od kartki Cristiano. Z powodu terminarza, jutrzejszego rywala, ogólną sytuację nie byłoby lepiej dać Cristiano odpocząć? Kto podejmuje decyzje odnośnie odwołania?
O odwołanie prosiliśmy wszyscy, bo uznaliśmy, że kara nie była sprawiedliwa. Dlatego się odwołaliśmy. Także z tego powodu, że jutro potrzebujemy Cristiano, bo mamy ważne spotkanie. Mamy ogromny szacunek dla Eibaru i mamy obowiązek wygrania spotkania. Dlatego musimy wystawić najlepszy możliwy skład. W tym sensie odwołanie było normalne, bo kartka nie była sprawiedliwa.

[Antena3] Może tamta kartka nie była sprawiedliwa, ale Cristiano mógł zostać ukarany za gesty po bramce. Co pan o tym sądzi?
Mamy orzeczenie komitetu, a to, co dzieje się po bramkach, zostaje na boisku. Czasami może dojść do takich reakcji, tym bardziej po klarownym karnym, to był nic. Dlatego trzeba pozostać przy decyzji komitetu.

[SER] Jak czuje się Modrić? Jak zregenerował siły po meczu z Rayo? Czy jutro zagra?
Modrić był zmęczony, bo jak mówiłem, mecz był intensywny po każdym względem. Drużyna była trochę zmęczona, niektórzy jeszcze się nie zregenerowali, bo minęło tylko półtora dnia. Uważam, że jutro będzie lepiej. A Luka zagra.

[oficjalna strona] Po dwóch zwycięstwach z rzędu co jest kluczem do utrzymania się w tej serii?
Jak mówiłem, to może być mecz pułapka, bo przychodzi tylko 2,5 dnia po poprzednim spotkaniu, bardzo intensywnym starciu. Dlatego musimy podejść do niego z maksymalną koncentracją, bo mamy ten obowiązek wygrywania, walki do końca o Ligę.

[Radio MARCA] Jutro zagra Keylor, to jego kolejna szansa w sezonie. Czy może pan wytłumaczyć mi co takiego dobrze robi Keylor, że dostaje szanse od początku, a czego nie robią Chicharito czy Jesé?
[śmiech] Wszyscy są profesjonalistami. Bramka to inna sprawa, bramkarz nie ma szansy wejścia w środku spotkania, chyba że podstawowy doznaje kontuzji, to dosyć inna sytuacja. Inni zawodnicy mogą zagrać 10 minut, 15 minut, także minutę czy 30 sekund, żeby wziąć udział w meczu, być użytecznym czy pomóc drużynie.

[ABC] Cristiano gra, bo jutro nastawiacie się na strzelanie jak przeciwko Granadzie? To ma być święto, żeby narzucić presję na Barcelonę grającą w Sewilli?
Nie myślę o święcie. Myślę tylko o wygraniu tego meczu, bo jak mówiłem, podchodzimy do niego w wyjątkowych okolicznościach, z małym odpoczynkiem po ostatnim starciu. Na tym się skupiamy, na zwycięstwo, to jest jasne. Oczywiście chcemy zagrać dobrze, pokazać dobre nastawienie z ostatnich dwóch spotkań, dobrą grę, ale sądzę, że będzie trochę trudniej, bo ciągle całkowicie się nie zregenerowaliśmy.

[Onda Cero] Jakie szykuje pan zmiany? Illarramendi? Czy Jesé może zastąpić Bale'a? Może Nacho, żeby dać odpocząć Marcelo?
Nie mam jedenastki, bo ciągle nie miałem dobrych odczuć z treningu, szczególnie pod względem fizycznym. Dlatego muszę poczekać do jutra. Odbędzie się lekka sesja około godziny 11, żeby zobaczyć jak drużyna się zregenerowała. Wtedy podejmę decyzje odnośnie jedenastki.

[MARCA] Jesé był bardzo ważny w poprzednim sezonie. Teraz gra niewiele. Czy jest bliski powrotu na tamten poziom?
Jesé zaczyna być w dobrej formie. Potrzebował czasu, żeby wyleczyć kontuzję, bo po takim urazie zawodnicy najczęściej wracają do gry po 9-10 miesiącach, nawet roku. Mają jednak problemy z powrotem. Myślę, że podobnie było z Khedirą w poprzednim roku, kiedy wrócił za szybko i miał wiele kłopotów. Musimy uznać, że zawodnik z taką kontuzją potrzebuje roku. On doznał urazu w marcu poprzedniego roku i sądzę, że zaczyna być w dobrej formie. Brakuje mu minut, ale od dzisiaj do końca sezonu będzie dostawać ich więcej.

[Radio Nacional] Czy jutro zagra Pepe? I czy wstawiając Pepego za Varane'a do ostatniego meczu dostajemy jedenastkę na wtorek?
Jak powiedziałem, każdy mecz ma swój skład. Pepe czuje się dobrze, zregenerował się świetnie, jest dostępny na jutro i na wtorek. Jednak nie mylmy składu na jutro ze składem na wtorek.

[La Sexta] Mówił pan niedawno, że będzie korzystać ze wszystkich zawodników, że każdy dostanie swoje minuty, ale na przykład dzisiaj nie trenowali Khedira i Coentrão. Co się z nimi dzieje? I czy to jakaś przeszkoda, bo może myślał pan o daniu odpoczynku Marcelo i Modriciowi?
Nie są dostępni. Khedira miał wczoraj problem z plecami, nie mógł dzisiaj trenować. Coentrão miał problem z kolanem, nie trenował. Obu nie będzie w kadrze na jutrzejsze spotkanie.

[El Mundo] Pan twierdzi, że zawodnika motywuje nawet minuta, w której może pomóc drużynie. Pan był graczem i jeśli wejdzie pan w ich skórę, to wierzy w swoje słowa? Jak mogą czuć się zawodnicy?
Nie wiem jak się czują, każdy ma swój charakter i sposób rozumienia tych spraw. Ja pracuję dla klubu i jeśli uważam, że dany zawodnik jest potrzebny na minutę czy nawet 15 sekund, żeby złamać spotkanie, to tak zrobię. Klub i wynik są ponad wszystkim. Tłumaczyłem to wiele razy piłkarzom i uważam, że to zrozumieli, a jeśli nie zrozumieli, to nie ma sprawy. Jeśli ja myślę, że potrzebuję wstawić zawodnika na ostatnią sekundę, to go wstawię, żeby spróbować wygrać mecz. Bo w futbolu wszystko może się zdarzyć. Są drużyny, które przegrywały Ligę Mistrzów w doliczonym czasie gry. Manchester United przegrał Ligę Mistrzów tracąc dwie bramki w ostatnich dwóch minutach [Manchester wygrał, ale Carlo powiedział, że przegrał]. Jeśli potrzeba zmiany do złamania rytmu meczu w ostatniej minucie, to ją przeprowadzę. Można dokonywać zmian, bo drużyna nie gra dobrze, bo trzeba zmienić strategię, bo zawodnik jest zmęczony, ale też w celu złamania rytmu przeciwnika. To można zrobić też w 93. czy 94. minucie. My wygraliśmy Ligę Mistrzów 93. minucie.

[Chiringuito] Jutro gra Keylor. Czy to dla ochrony Casillasa? Czy w tej sytuacji zrozumie pan, gdy Casillas odejdzie po sezonie?
Nie, sądzę, że Casillas wyraził się jasno, że chce tutaj zostać. My go chcemy, ja go chcę. Nie sądzę, że potrzebuje ochrony, ma bardzo twarde plecy. To wyjątkowy profesjonalista i ostatnią rzeczą, o której myślę, jest to, że on potrzebuje ochrony.

[El País] Kto jutro zagra za Bale'a i Kroosa. Wiemy, że podstawowi zawodnicy mają problemy fizyczne, ale kto ma największe szanse, żeby zastąpić nieobecnych?
[śmiech] Mogę tylko powiedzieć, że Illarra i Jesé mają wielkie szanse na grę.

[Telepacifico] Zostaje wam 5 meczów u siebie i 3 na wyjeździe, Barcelona ma trudniejszą sytuację. Jak pan ocenia tę sytuację w kontekście walki o mistrzostwo?
Nie liczę tego. Widzę, że zostaje nam 8 meczów do końca i jak mówiłem, wszystkie spotkania będą trudne dla wszystkich. My i każda inna drużyna gramy o życie w tych kolejkach, więc nie liczę, że mamy więcej spotkań u siebie. Wszystkie starcia są trudne i musimy być mądrzy i przygotowani, żeby zdobyć maksimum.