Zwycięstwo Francji, 90 minut Varane'a

Gospodarze EURO lepsi od Danii

Reprezentacja Francji kontynuuje przygotowania do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane na jej terenie. Dziś mierzyła się z Danią w Saint-Étienne i pokonała drużynę Mortena Olsena 2:0 po bramkach Lacazette’a i Giroud – obie wpadły jeszcze w pierwszej części meczu. Tym razem cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Karim Benzema, za to Raphaël Varane wybiegł w pierwszym składzie i przez cały mecz pełnił funkcję kapitana Les Bleus.

Już w czternastej minucie gospodarze strzelili pierwszą bramkę. Jeden z najlepszych podających w Ligue 1, Dimitri Payet, dograł do Antoine’a Griezmanna, ten uderzył w bramkarza, ale wobec dobitki Alexandre’a Lacazette’a Duńczycy byli bezradni. Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie ładnym strzałem podwyższył Olivier Giroud, dla którego było to pierwsze trafienie w kadrze od mundialu. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Francuzów, jednak goście próbowali się odgryzać i nie pozwalali Ruffierowi na odpoczynek. Z biegiem czasu Dania przejmowała kontrolę nad meczem i bliski strzelenia gola był między innymi Krohn-Dehli, gracz Celty Vigo.

Francja zagrała podczas przerwy na reprezentacje dwa mecze towarzyskie – szybko otrząsnęła się po porażce z Brazylią i pokonała u siebie Danię. Didier Deschamps pozwolił dziś na odpoczynek paru podstawowym graczom – na ławce byli między innymi Karim Benzema, Blaise Matuidi, Bacary Sagna i Mathieu Valbuena. Kolejne minuty zebrał Varane, który przez cały mecz spisywał się poprawnie – to na pewno cieszy, że nawet gdy w Realu Madryt przestał grać w każdym meczu, i tak staje na wysokości zadania.

Francja – Dania 2:0 (2:0)
1:0 Lacazette 14’
2:0 Giroud 38’ (asysta: Kondogbia)

Skład Francji: Ruffier; Jallet (89’ Sagna), Varane, Koscielny, Tremoulinas; Schneiderlin (82’ Zouma), Kondogbia (60’ Guilavogui); Lacazette (71’ Matuidi), Payet (82’ Valbuena), Griezmann (60’ Fekir); Giroud.