Castilla przełamała złą passę

Przekonujące zwycięstwo Królewskich

W 31. kolejce Segunda División B, Castilla podejmowała na własnym stadionie rezerwy Las Palmas. Po czterech porażkach z rzędu Królewscy chcieli w końcu zapunktować. Rywal wydawał się do tego odpowiedni, Kanaryjczycy znajdują się w strefie spadkowej. Zidane musiał sobie tym razem radzić bez Ødegaarda i Cristiana Benavente. Ponadto francuski trener zdecydował się na pozostawienie Medrána na ławce rezerwowych. Na trybunach Alfredo Di Stéfano pojawił się Florentino Pérez oraz wielu kibiców. Frekwencja należała do najwyższych w tym sezonie. Z pewnością sprzyjała temu przerwa na mecze reprezentacyjne.

Castilla lepiej rozpoczęła mecz i przeniosła ciężar gry na połowę gości. Zaowocowało to bramką w 13. minucie. Piękną asystą popisał się Jiménez, a futbolówkę do siatki zapakował Javi Muńoz. Gospodarze mogli, a nawet powinni, podwyższyć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Dobrą okazję miał De Tomás, bardzo aktywni byli Burgui i Jiménez. Ten drugi był nawet faulowany w polu karnym, lecz arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. W zespole Las Palmas zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był bramkarz, Ale Martín, który kilka razy uratował Kanaryjczyków przed utratą bramki.

Po zmianie stron już nawet Ale Martín nie mógł nic zrobić przy strzale Álvaro, któremu dokładną piłkę zagrał Burgui. Dwubramkowe prowadzenie nie zadowoliło Castilli. Królewscy ciągle atakowali i w 68. minucie powinno być 3:0. Javi Muńoz minął bramkarza gości i na jego drodze stał tylko jeden obrońca. Niestety pomocnik wybrał zły róg bramki i defensor zdołał zablokować uderzenie. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 73. minucie na indywidualną akcję zdecydował się De Tomás, jego strzał zdołał obronić Martín, lecz dobitka Jiméneza okazała się skuteczna. Chwilę później, dosyć niespodziewanie, Las Palmas zmniejszyło straty. Yáńez był bezradny przy pięknym uderzeniu Leo z dystansu.

Królewscy podrażnieni stratą gola zwiększyli wysiłki w ofensywie. Znakomitą sytuację zmarnował Mariano, który później zrehabilitował się wykorzystując piękne podanie Vareli. Po tym trafieniu boisko przy owacji na stojąco opuścił Álvaro Jiménez. Zastąpił go Enzo Zidane. Las Palmas zdołało jeszcze dwukrotnie zagrozić bramce Castilli, lecz w obu przypadkach świetnie interweniował Yáńez. Na swojego gola pracował także De Tomás. W 87. minucie miał ku temu idealną okazję, jednak na jego drodze stanął Ale Martín. Kanaryjski golkiper zatrzymał też dobry strzał Medrána w doliczonym czasie gry. W ostatnich sekundach Burgui popędził z piłką lewym skrzydłem i perfekcyjnie dośrodkował wprost na głowę Mariano, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Castilla zdołała przełamać złą passę i awansować o jedną pozycję w tabeli. Zrobiła to w bardzo przekonujący sposób. Gdyby piłkarze Zidane’a byli nieco skuteczniejsi, spotkanie mogłoby się jeszcze wyższym zwycięstwem. Blancos dominowali przez cały mecz, a najlepszym zawodnikiem był Jiménez, który ma już na koncie siedem goli i razem z De Tomásem jest najskuteczniejszym graczem Castilli. Do dwóch trafień Álvaro dołożył jeszcze ważną asystę przy pierwszej bramce. Warto także wyróżnić występy Burguiego oraz Mariano. Za tydzień podopieczni Zidane’a zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli Conquense.

Real Madryt Castilla – Las Palmas Atlético 5:1 (1:0)
1:0 Javi Muńoz 13’ (asysta: Álvaro Jiménez)
2:0 Álvaro Jiménez 55’ (asysta: Jorge Burgui)
3:0 Álvaro Jiménez 73’
3:1 Leo Rodríguez 76’
4:1 Mariano Díaz 83’ (asysta: Guillermo Varela)
5:1 Mariano Díaz 93’ (asysta: Jorge Burgui)

Real Madryt Castilla: Rubén Yańez, Guillermo Varela, Derik Osede, Diego Llorente, Javier Noblejas, Lucas Torró (Álvaro Medrán 61’), Sergio Aguza, Javi Muńoz (Mariano Díaz 75’), Álvaro Jiménez (Enzo Zidane 84’), Jorge Burgui, Raúl de Tomás.

Las Palmas Atlético: Ale Martín, Omar Fleitas, Jesús Álvaro, Ayoze Placeres, Ale Rivero, Isma López, Germán Sáenz (Borja Herrera 75’), Matías Dumpierrez, Manu Dimas (Adrián Hernández 60’), Néstor Gordillo (Leo Rodríguez 35’), José Artiles.