90 minut Ikera, Ramosa i Isco, zwycięstwo Hiszpanii

Hiszpania – Ukraina 1:0

Reprezentacja Hiszpanii wygrała dziś w Sewilli 1:0 z Ukrainą. La Furia Roja przystępowała do meczu jako wicelider grupy C. Jej rywale mieli tyle samo punktów, dlatego dzisiejsze starcie było zapowiadane jako kluczowe w walce o awans do mistrzostw Europy we Francji. Bramkę dla drużyny prowadzonej przez Vicente Del Bosque strzelił wychowanek Realu Madryt, Álvaro Morata, który wykorzystał ładne podanie Koke i pokonał Andrija Pjatowa. Pierwsza połowa raczej nie porwała kibiców, Hiszpanie utrzymywali się przy piłce, ale, jak lubią potwarzać trenerzy czy zawodnicy, brakowało ostatniego podania.

W pierwszym składzie gospodarzy nie zabrakło Ikera Casillasa, Sergio Ramosa i Isco. Dani Carvajal spędził 90 minut na ławce rezerwowych, a na pozycji prawego obrońcy wystąpił Juanfran. Bramkarz Królewskich miał trochę pracy zwłaszcza na początku drugiej połowy – odbił kilka groźnych strzałów Ukraińców. Wydaje się, że kapitan Realu Madryt i reprezentacji wciąż ma pewną pozycję w składzie Del Bosque. Sergio Ramos wyróżnił się właściwie wyłącznie żółtą kartką, Isco natomiast był jednym z najjaśniejszych postaci reprezentacji. Selekcjoner zdecydował się na wystawienie Andaluzyjczyka obok Iniesty, zostawiając na ławce między innymi Santiego Cazorlę, ale mimo niezbyt okazałego wyniku raczej nie żałuje tej decyzji. W samej końcówce Hiszpanie nieco się cofnęli i dowieźli pozytywny rezultat do końca.

Słowacja, lider grupy C, wygrała dziś z Luksemburgiem 3:0 i zachowała 3-punktową przewagę nad Hiszpanią. W tym tygodniu La Furia Roja zagra towarzysko z Holandią i wydaje się, że w tym meczu szanse powinien dostać między innymi Dani Carvajal. Kolejny mecz w eliminacjach mistrzowie Europy rozegrają 14 czerwca – w Mińsku zmierzą się z Białorusią.

Skład Hiszpanii: Casillas; Juanfran, Piqué, Ramos, Alba (78' Bernat); Busquets; Silva, Koke, Iniesta (74' Cazorla), Isco; Morata (65' Pedro).