Madryt lepszy o jeden punkt

Koszykarze wygrali w Badalonie

Bardzo trudno wygrać w tym sezonie na badalońskim parkiecie. Przekonali się o tym koszykarze Realu Madryt, zmuszeni do walki o zwycięstwo do ostatnich sekund meczu. Ostatecznie pokonali zawodników FIATC Joventut różnicą jednego punktu (80:81) i zapisali na koncie dziewiętnaste zwycięstwo w tej edycji Ligi Endesa.

Zgodnie z ostatnim zwyczajem, madrytczycy zaprezentowali się na początku poniżej oczekiwań. Interweniowali w obronie z opóźnieniem i mieli kłopoty z rozwinięciem skrzydeł w ataku. Sprawiali wrażenie zmęczonych długą podróżą do i ze Stambułu, nie byli do końca skoncentrowani na tej rywalizacji. Gospodarze starali się to jak najlepiej wykorzystać i rozpoczęli od prowadzenia (22:18).

Królewscy odstawali od przeciwników niemal w każdym elemencie gry, lecz najsłabiej radzili sobie z rozgrywaniem piłki. Stracili w pierwszej połowie aż osiem piłek, pozbawieni byli pomysłu na kreowanie akcji, oddawali rzuty z nieprzygotowanych i trudnych pozycji. Przede wszystkim brakowało im punktów. FIATC Joventut powiększył przed przerwą przewagę do trzynastu punktów (44:31) i była to różnica jak najbardziej zasłużona.

Pierwsze dwadzieścia minut gry uznać można było jedynie za rozgrzewkę. Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się wtedy, kiedy zaczął w niej uczestniczyć Real Madryt. Podobnie jak w Stambule, tak i w Badalonie bardzo dużą różnicę uczyniły celne rzuty z dystansu i lepsza obrona. Sergio Llull i Jaycee Carroll zdobyli w trzeciej kwarcie łącznie piętnaście punktów zza obwodu, co pozwoliło zespołowi na przejęcie prowadzenia (59:60).

Joventut szybko wrócił do gry, a to zapowiadało bardzo zaciętą ostatnią część meczu. Atmosfera stała się tak gorąca, że w po jednej z akcji madrytczykom odgwizdano trzy przewinienia – jedno z gry i dwa techniczne. Gospodarze oddalili się na odległość siedmiu punktów (76:69), ale nie utrzymali tej przewagi za długo. Nie byli w stanie zatrzymać ofensywnej siły rywali i stracili aż jedenaście punktów z rzędu (76:80). Końcówka była wyrównana, a o zwycięstwie gości przesądził celny rzut osobisty Sergio Rodrigueza.

80 – FIATC Joventut (22+22+17+19): Mallet (6), Ventura (3), Barrera (11), Miralles (13), Suton (9) – Vidal (14), Llovet (2), Hannah (5), Savané (6), Suárez (11).

81 – Real Madryt (18+13+29+21): Rodríguez (14), Llull (14), Fernández (9), Reyes (8), Ayón (11) – Rivers (3), Campazzo (-), Mačiulis (2), Carroll (10), Bourousis (4), Slaughter (4), Mejri (2).