Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Gole Moraty i Asensio

Wypożyczeni:
Borja García (Córdoba):
Wrócił do kadry meczowej i do podstawowego składu, lecz nie zdołał pomóc drużynie w uniknięciu porażki w starciu z Espanyolem. Fatalna passa Córdoby trwa. Andaluzyjczycy zajmują ostatnie miejsce w tabeli.
Ocena Marki: 5/10.
Ocena Asa: 1/3.
Ocena WhoScored: 6,6/10.

Casemiro (Porto):
Jak zwykle Casemiro pojawił się w podstawowym składzie Smoków. Tym razem Porto mierzyło się ze Sportingiem i wygrało aż 3:0. Bardzo dobry mecz Brazylijczyka.

Denis Czeryszew (Villarreal):
Denis wiedział, że w meczu z Realem Madryt nie będzie mógł zagrać. Uniemożliwiał mu to kontrakt. Z tego powodu Rosjanin mógł dać z siebie wszystko w Lidze Europy. Zagrał bardzo dobrze, podobnie jak cały zespół. Villarreal wyeliminował Salzburg i awansował do kolejnej rundy.
Ocena WhoScored: 7,5/10.

Lucas Vázquez (Espanyol):
Pomocnik znalazł się w pierwszym składzie na mecz z Córdobą. Tym razem Hiszpan nie błyszczał na boisku, ale Espanyol i tak wygrał 1:0.
Ocena WhoScored: 7,0/10.

Omar Mascarell (Derby County):
We wtorek Derby podejmowały na własnym stadionie Charlton i wygrały 2:0. Omar rozpoczynał spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w 71. minucie, zmieniając Thorne’a.
Ocena WhoScored: 6,1/10.
W weekend Derby grały z Fulham na wyjeździe. Tym razem Omar znalazł się już w podstawowej jedenastce. Jego zespół przegrał 0:2, ale utrzymał się na szczycie tabeli.
Ocena WhoScored: 8,2/10 (najwyższa w drużynie).

José Rodríguez (Deportivo):
Wybiegł w pierwszej jedenastce w pojedynku z Almeríą. Zaprezentował się słabo, więc trener ściągnął go z boiska w 66. minucie.
Ocena Marki: 6,5/10.

Marco Asensio (Mallorca):
Nastały nieco lepsze czasy dla Mallorki. Wyspiarze w końcu wygrywają. Tym razem grali na wyjeździe z rezerwami Barcelony i wygrali 4:2. Marco wszedł na murawę w 67. minucie, a w samej końcówce meczu popisał się perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
We wtorek podopieczni Aitora Karanki pokonali Bolton 1:0, Tomás Mejías przesiedział ten mecz na ławce rezerwowych. Później golkiper doznał kontuzji i zabrakło go w kadrze na spotkanie z Sheffield, które Middlesbrough przegrało 0:2 i pozostało na pozycji wicelidera Championship.

Jesús Fernández (Levante):
Hiszpan tradycyjnie spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał z Rayo Vallecano 2:4.

Diego López (Milan):
Wrócił do bramki po odpokutowaniu kary za czerwoną kartkę i zachował czyste konto w starciu z Chievo.
Ocena WhoScored: 7,6/10 (najwyższa w drużynie).

Álvaro Morata (Juventus):
W Lidze Mistrzów Álvaro zanotował znakomity występ, zwieńczony zdobyciem zwycięskiej bramki. Wcześniej miał spory udział przy trafieniu Téveza.
Ocena WhoScored: 7,7/10.
W poniedziałkowym hicie ligi włoskiej Morata znalazł się w pierwszym składzie Juventusu, lecz tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Opuścił murawę w 83. minucie. Juventus zremisował z Romą 1:1.
Ocena WhoScored: 6,0/10.

Ángel Di María (Manchester United):
Czerwone Diabły pokonały Sunderland 2:0, ale Di María zagrał na tyle słabo, że Van Gaal ściągnął go jeszcze w przerwie.
Ocena WhoScored: 6,4/10.

Xabi Alonso (Bayern Monachium):
Hiszpan mecz z Köln rozpoczął na ławce rezerwowych. Gdy pojawił się na boisku w 69. minucie Bayern prowadził już 3:1. Ostatecznie Bawarczycy wygrali 4:1.
Ocena WhoScored: 6,5/10.

Quini (Rayo Vallecano):
Rayo wygrało na własnym boisku z Levante 4:2. Quini siedział tylko na ławce rezerwowych.