/ CANAL+

Laso: Zagraliśmy agresywniej w obronie i w ataku

Pomeczowy wywiad z trenerem

Real Madryt pokonał Žalgiris różnicą siedemnastu punktów (71:88) i wywiózł z Kowna cenne zwycięstwo. Pablo Laso podzielił się wrażeniami z meczu tuż po jego zakończeniu.

Wygraliście mecz dzięki drugiej połowie, w której zagraliście zdecydowanie lepiej.
Zgadza się. Prawdopodobnie w drugiej połowie lepiej zrozumieliśmy grę. Zagraliśmy twardziej, agresywniej i to nie tylko w obronie, gdzie tego potrzebowaliśmy, ale także w ataku. Dzięki temu odnieśliśmy ważne zwycięstwo.

Udało wam się ograniczyć lidera Žalgirisu, Jamesa Andersona. Była to część planu?
Uważam, że wykonaliśmy dobrą robotę. K.C. Rivers, Rudy, Llull... Wszyscy oni zagrali przeciwko niemu twardo w obronie, także wyżsi zawodnicy w tym pomogli. Wiedzieliśmy, że zatrzymanie Andersona będzie bardzo ważne, ponieważ jest znakomitym zawodnikiem. Pozostali gracze dobrze radzili sobie w pierwszej połowie, ale udało nam się ich zatrzymać w drugiej.