/ gazeta.pl / pilkanozna.pl

Wisła gromi

Kolejna wysoka wygrana Wisły jest dowodem wysokiej formy krakowskiej drużyny

Wisła Kraków, rywal Realu Madryt w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów, pokonała 4:0 warszawską Polonię, która od 28 minuty grała w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Udarević. Mimo to do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Gdy w drugiej połowie Polonia ograniczyła się jedynie do obrony zaczęły padać bramki. Wynik otworzył Szymkowiak w 58 min, następnie strzelali dwa razy Frankowski i Żurawski. Ten ostatni zdobył swojego 99 gola w ekstraklasie. Było to 18 zwycięstwo krakowskiej drużyny na własnym stadionie. Tym samym został wyrównany rekord Ekstraklasy.