/ as.com, RealMadryt.pl

Szpital na derby Madrytu

Kadra na sobotę uszczuplona o 3 zawodników

Pyrrusowe zwycięstwo Realu Madryt nad Sevillą w zaległym meczu 16. kolejki Primera División. Królewscy pokonując Andaluzyjczyków 2:1 powiększają swoją przewagę nad Barceloną do 4 punktów, ale w obliczu zbliżających się derbów Madrytu tracą trzech zawodników z wyjściowej jedenastki.

Wszystko zaczęło się już w 8. minucie meczu, kiedy kontuzji doznał Sergio Ramos. Wychowanek Sevilli przerwał akcję gości przed polem karnym i momentalnie upadł na murawę, wskazując na problemy w okolicach mięśnia dwugłowego lewej nogi. Ramosa zastąpił na placu gry Nacho Fernández. Dodając do tego kontuzję Pepego, na mecz z Atlético parę stoperów tworzyć będą prawdopodobnie Raphaël Varane i Nacho.

Kilkanaście minut po zejściu Ramosa, do szatni udał się również James Rodríguez. Kolumbijczyk, autor pierwszego trafienia dla Realu Madryt w dzisiejszym meczu, wskazywał na problemy w podbiciem prawej stopy.

W sobotnim spotkaniu zabraknie także Marcelo. Brazylijczyk za faul na Vitolo ujrzał dziś swoją piątą żółtą kartkę w tym sezonie i tym samym wypełnia cykl na mecz z ekipą Cholo Simeone. Klub odwoła się od kartki Marcelo. Jeśli jednak odwołanie zostanie odrzucone lub decyzja Komitetu Rozgrywek nie zapadnie na czas, to, w obliczu kontuzji Fábio Coentrão, na lewej stronie obrony ujrzymy Álvaro Arbeloę.