Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Bramki Moraty i Denisa

Wypożyczeni:
Borja García (Córdoba):
Tym razem Borja nie znalazł się w podstawowym składzie Andaluzyjczyków. Pojawił się na murawie dopiero w 78. minucie, lecz nie zdołał pomóc drużynie w obrobieniu strat. Córdoba przegrała na wyjeździe z Celtą Vigo 0:1.
Ocena Marki: 5/10.
Ocena Asa: 1/3.
Ocena WhoScored: 6/10.

Casemiro (Porto):
W Pucharze Ligi Brazylijczyk mógł odpocząć, trener nie włączył go do kadry. Porto bez problemów pokonało Academicę 4:1. W Lidze Casemiro wrócił do podstawowego składu i rozegrał udane zawody z Paçosem Ferreira. Pomocnik przebywał na boisku do 64. minuty, gdy Porto prowadziło już 4:0. Później Smoki dorzuciły jeszcze jedno trafienie.

Denis Czeryszew (Villarreal):
W pucharowym starciu z Getafe Rosjanin usiadł na ławce rezerwowych. Wynik długo nie ulegał zmianie, więc trener wpuścił Denisa na boisko w 62. minucie. Rosjanin odpłacił się asystą przy trafieniu Moreno. W Lidze Villarreal pojechał na Camp Nou. Czeryszew znalazł się w wyjściowej jedenastce i wpisał się nawet na listę strzelców (bramkę można zobaczyć tutaj). Ostatecznie jego zespół przegrał 2:3.
Ocena Marki: 6,5/10.
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 7,7/10 (najwyższa w zespole).

Lucas Vázquez (Espanyol):
W Pucharze Króla Lucas znalazł się w podstawowym składzie w rewanżowym starciu z Sevillą. Nie było to jego najlepszy występ, Katalończycy przegrali 0:1, ale i tak awansowali do półfinału. W Lidze Espanyol również mierzył się z Sevillą i znów poniósł porażkę, tym razem 2:3. Lucas siedział tylko na ławce rezerwowych, co nie przeszkodziło mu w zarobieniu żółtej kartki.

Omar Mascarell (Derby County):
W środku poprzedniego tygodnia Derby grały zaległy mecz z Blackburn. Omar wybiegł w pierwszej jedenastce i został na boisku do samego końca, spisując się znakomicie. Jego drużyna wygrała 2:0.
Ocena WhoScored: 8,0/10 (najwyższa w meczu).
W sobotę były gracz Castilli również rozegrał cały mecz. Derby pokonały na wyjeździe Cardiff 2:0 i mają na koncie tyle samo punktów ile lider.
Ocena WhoScored: 7,6/10.

José Rodríguez (Deportivo):
Kolejny raz Hiszpan znalazł się w podstawowym składzie. Deportivo grało na wyjeździe z Rayo i wygrało 2:1. José zanotował poprawny występ.
Ocena Marki: 6/10.
Ocena WhoScored: 7,4/10 (lepszy był tylko Borges).

Marco Asensio (Mallorca):
Marco tradycyjnie znalazł się w wyjściowej jedenastce Mallorki. Tym razem nie wpisał się na listę strzelców i został zmieniony w 76. minucie. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Las Palmas 1:2.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
Hiszpan jak zwykle usiadł na ławce rezerwowych. Middlesbrough pokonało na wyjeździe Brentford 1:0. Zespół Aitora Karanki zajmuje trzecią pozycję w Champioship ze stratą zaledwie jednego punktu do lidera.

Jesús Fernández (Levante):
Levante przegrało na własnym boisku z Athletikiem 0:2. Jesús – ławka rezerwowych.

Diego López (Milan):
W ćwierćfinale Pucharu Włoch Diego usiadł na ławce, a szansę otrzymał Abbiati. Milan przegrał z Lazio 0:1 i pożegnał się z tymi rozgrywkami. W Lidze Hiszpan wrócił do bramki i spisał się bardzo dobrze. Mediolańczycy pokonali Parmę 3:1.
Ocena WhoScored: 7,3/10.

Álvaro Morata (Juventus):
W Pucharze Włoch Morata zaczynał mecz na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko na kwadrans przed końcem. Okazało się, że wejście Hiszpana było strzałem w dziesiątkę, gdyż Álvaro w 89. minucie zapewnił Juventusowi awans do kolejnej rundy (jego bramkę można zobaczyć tutaj). W Lidze Morata znów pojawił się na murawie wchodząc z ławki rezerwowym, tym razem w 67. minucie. Juventus bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Udinese.
Ocena WhoScored: 6,4/10.

Ángel Di María (Manchester United):
Argentyńczyk wybiegł w podstawowym składzie w meczu z Leicester. Miał spory udział przy bramce Falcao. Kolumbijczyk dobił piłkę odbitą przez bramkarza gości właśnie po strzale Di Maríi.
Ocena WhoScored: 6,9/10.

Xabi Alonso (Bayern Monachium):
Hiszpan nie będzie dobrze wspominał wznowienia rozgrywek Bundesligi po zimowej przerwie. On i cały zespół spisali się bardzo słabo i zostali rozgromieni przez Wolfsburg.
Ocena Kickera: 5 (ocena 1 – najlepsza, 6 – najgorsza).
Ocena WhoScored: 6,3/10.