Gipuzkoa pokonana trójkami

Real Madryt z kolejnym ligowym zwycięstwem

Wyrównany pojedynek koszykarzy Realu Madryt z Gipuzkoa Basket Club rozstrzygnięty został na korzyść tych pierwszych dzięki lepszej celności w rzutach z dystansu. Królewscy pokonali rywala różnicą szesnastu punktów (86:70) i utrzymali miejsce w czołówce klasyfikacji Ligi Endesa.

Baskowie mogą pochwalić się najlepszą obroną w lidze i potwierdzili to podczas pierwszej kwarty. Szczelnie bronili dostępu do własnego kosza i dopiero w końcówce tej części meczu pozwolili gospodarzom na więcej (23:14). Ci co prawda dość często przechwytywali piłkę, ale rzadko potrafili zamienić to na punkty.

Pablo Laso postawił w drugich dziesięciu minutach na zmienników, przez co gra straciła na płynności. Akcje rozgrywane były bez pomysłu, często kończyły się niespodziewanymi, wymuszonymi rzutami. Pojedynek stał się dla obserwatorów dość męczący. Goście korzystali z niepewnej postawy rywali i starali się często dogrywać pod kosz, gdzie mieli dużo miejsca. Strat nie udało im się jednak odrobić (44:31).

Choć pojedynek był wyrównany, największą różnicę stanowiła skuteczność w rzutach za trzy punkty. Madrytczycy trafili trzynaście takich rzutów, przy siedmiu ze strony rywala. Mało tego, chwilami celność w tym elemencie gry przewyższała u nich celność w rzutach osobistych. Właśnie dzięki trójkom Real Madryt zakończył kolejne ligowe starcie wygraną.

Najbardziej cieszy to, że każdy zawodnik miał w tym zwycięstwie udział, bowiem każdy zakończył mecz z dorobkiem punktowym. Co więcej, żaden z nich nie spędził na parkiecie więcej niż trzydzieści minut, a trochę więcej odpoczynku otrzymali Sergio Llull i Felipe Reyes.

86 – Real Madryt (23+21+26+16): Rodríguez (11), Fernández (12), Rivers (5), Reyes (8), Bourousis (1) – Nocioni (9), Campazzo (8), Mačiulis (10), Ayón (3), Carroll (10), Llull (5), Mejri (4).

70 – Gipuzkoa Basket Club (14+17+19+20): Jordan (4), Dean (12), Hanley (13), Díez (14), Doblas (8) – Huertas (-), Huskic (-), Olaizola (-), Iarochevitch (6), Grimau (11), Franch (2).