Świetna reakcja koszykarzy

Real Madryt znów zwycięski

Herbalife Gran Canaria zagrała nadspodziewanie dobrze i zdominowała koszykarzy Realu Madryt w pierwszych dwudziestu minutach niedzielnego ligowego pojedynku. Królewscy zareagowali jednak w porę i po wyjściu z szatni zdobyli sześćdziesiąt punktów, co pomogło im odnieść kolejne, czternaste zwycięstwo w Lidze Endesa (80:88).

Pablo Laso prosił podopiecznych o grę na poważnie od pierwszej minuty, natomiast ci sprawiali wrażenie lekceważących to starcie. Brakowało im pomysłu na skuteczne rozegranie akcji w ataku, zostawiali rywalom za dużo miejsca i wyglądali na zrezygnowanych. Przeciwnik przejawiał większe zaangażowanie i całkowicie zasłużenie budował coraz okazalszą przewagę.

Królewscy dopiero po trzynastu minutach gry przekroczyli granicę dziesięciu punktów (20:12). Pozbawieni byli tego, co kochają najbardziej – kontrataków. Nie dość, że w pierwszej połowie przechwycili piłkę zaledwie dwa razy, to stracili ją razy dwanaście, dwukrotnie więcej od przeciwnika. Piętnaście punktów różnicy (31:16) dobrze odzwierciedlało to, co działo się na parkiecie. Herbalife Gran Canaria prezentowała znacznie lepszą, poukładaną koszykówkę.

Madrytczycy poprawili się po przerwie. Już od pierwszej akcji skoncentrowani byli tylko i wyłącznie na odrabianiu strat. Determinacja była ogromna, stąd cel udało się osiągnąć jeszcze w trzeciej kwarcie, po trójce Ioannisa Bourousisa. Właśnie celne rzuty z dystansu sprawiły, że przewaga gospodarzy stopniała tak szybko.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Real Madryt zaczął grać szybko, płynnie, a przede wszystkim skutecznie. Przestał tracić piłki, postawił solidną obronę i nawiązał walkę z miejscową drużyną. Gran Canaria nie poddała meczu i ostatecznie, biorąc pod uwagę wyłącznie zestawienie poszczególnych statystyk, była lepsza od przeciwników. Tablica wyników wskazała jednak zwycięstwo gości.

80 – Herbalife Gran Canaria (17+21+16+26): Bellas (8), Newley (12), Kuric (10), Báez (10), Tavares (6) – Oliver (4), Kendall (13), Paulí (8), O’Leary (9), Summers (-).

88 – Real Madryt (9+19+29+31): Campazzo (-), Carroll (7), Fernández (11), Reyes (11), Ayón (2) – Rivers (3), Nocioni (14), Mačiulis (7), Rodríguez (7), Llull (14), Bourousis (10), Mejri (2).