/ as.com, marca.com

Cristiano zostanie zawieszony na 2 mecze?

Analiza hiszpańskich mediów

„W 83. minucie zawodnik (7) Dos Santos Aveiro Cristiano Ronaldo został wyrzucony z boiska z następującego powodu: Kopnięcie rywala bez piłki w grze w najbliższym otoczeniu”, tak czerwoną kartkę dla Cristiano Ronaldo opisał w protokole meczowym sędzia Alejandro Hernández Hernández. Na podstawie tego zdania Komitet Rozgrywek wymierzy Portugalczykowi karę. Kluczem w tym postępowaniu będzie określenie zagrania zawodnika Realu. Jeśli sędziowie uznają to za zagranie brutalne, Cristiano czeka od 4 do 12 meczów przerwy. Jeśli będzie to agresja, od 1 do 3.

AS przywołuje dwa artykuły w Kodeksu Dyscyplinarnego Federacji. W artykule 123. zapisano, że za agresję zasługującą na zawieszenie od 1 do 3 meczów uznaje się ostrą akcję, w której rywal nie odniósł poważnych konsekwencji. Jeśli taka akcja miała miejsce poza grą, to zawieszenie obejmuje od 2 do 3 meczów. W artykule 98. czytamy o brutalnym zachowaniu na miarę zawieszenia na od 4 do 12 meczów, za które uznaje się atak na rywala, w czasie którego kluczowym czynnikiem ma być sam zamiar. AS twierdzi, że akcja Cristiano na podstawie protokołu sędziego ma podchodzić pod agresję poza grą, czyli zawieszenie na 2-3 mecze.

Z kolei MARCA informuje, że za akcje z tego sezonu, które zostały opisane w ten sam sposób, karano zawodników dwumeczowymi zawieszeniami.