/ Liga

18. kolejka: Atlético przegrywa z Barceloną

<i>Rojiblancos</i> zostają w tyle

W 18. kolejce najważniejszym meczem było starcie Barcelony z Atlético, ale najpierw swoje spotkania rozegrały inne drużyny z czołówki. Pierwszy na murawę wybiegł Real Madryt, który bez żadnego problemu pokonał Espanyol 3:0. W sobotę grała także Valencia. Celta Vigo wyglądała lepiej od Nietoperzy, ale to goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Rodrigo. Celta potrafiła jednak odpowiedzieć i chociaż do końca walczyła o wygraną, to spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i stratą punktów przez Valencię.

W niedzielę to potknięcie wykorzystała Sevilla, która także po dosyć wyrównanym meczu wygrała 2:0 z Almeríą i awansowała na 4. pozycję w tabeli. Weekendowe spotkania zamykał hit na Camp Nou. Barcelona przez całą pierwszą połowę była wyraźnie lepsza i zdobyła dwie bramki po trafieniach Neymara i Suáreza. W drugiej części gry Katalończycy ciągle dominowali, ale Atleti coraz częściej wdzierało się pod pole karne gospodarzy. Bramka kontaktowa padła w 57. minucie z karnego, którego po prostu wymyślił sędzia Mallenco. Rojiblancos próbowali, ale tak naprawdę nie tworzyli wielkiego zagrożenia pod bramką Bravo. Spotkanie golem na 3:1 zamknął w 87. minucie Messi, który wykorzystał błąd obrony po podaniu Rakiticia.

Niewątpliwie największym przegranym 18. serii jest Atlético, które traci do Realu 4 punkty, a w przypadku wygranej Królewskich w zaległym spotkaniu ta przewaga wzrośnie nawet do 7 oczek. Po pewnych problemach do czołówki wróciła Sevilla, która ma już kontakt z podium. W 19. kolejce wydaje się, że najtrudniejsze zadanie czeka Sevillę, która zmierzy się z Málagą. Pozostałe ekipy z czołówki zmierzą się z zespołami z dolnej połówki tabeli.