Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Piękna bramka Casemiro

Wypożyczeni:
Borja García (Córdoba):
Córdoba bardzo dobrze rozpoczęła 2015 roku – od wygranej z Granadą 2:0. Było to jej pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w tym sezonie. Borja rozpoczął mecz na ławce i pojawił się na murawie zaraz po przerwie, gdy wynik był już ustalony.
Ocena Marki: 6/10.
Ocena Asa: 1/3.
Ocena WhoScored: 6,3/10.

Casemiro (Porto):
Pomocnik wyszedł w podstawowym składzie Smoków w wyjazdowym spotkaniu z Gil Vicente. Porto łatwo wygrało 5:1, a Casemiro otworzył wynik spotkania pięknym uderzeniem (może je zobaczyć tutaj).

Denis Czeryszew (Villarreal):
Villarreal grał w tej kolejce na wyjeździe z Elche i zremisował 2:2, mimo że prowadził już 2:0. Denis grał od początku do końca, ale tym razem niczym szczególnym się nie wyróżniał, chociaż był bardzo aktywny na boisku.
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 7,5/10.

Lucas Vázquez (Espanyol):
Hiszpan nie mógł zagrać w ten weekend ze względu na nadmiar żółtych kartek. Jego Espanyol przegrał na własnym boisku z Eibarem 1:2.

Omar Mascarell (Derby County):
W okresie świąteczno-noworocznym Derby rozgrywało dwa ligowe spotkania, oba zakończone zwycięsko, jednak bez udziału Omara. Hiszpan obserwował poczynania kolegów z ławki rezerwowych. Do składu wrócił w Pucharze Anglii. Derby pokonały Southport 1:0 i awansowały do kolejnej rundy.

José Rodríguez (Deportivo):
Deportivo pokonało u siebie Athletic 1:0. José wybiegł w podstawowym składzie i pozostał na murawie do końcowego gwizdka i zanotował bardzo udany występ.
Ocena Marki: 8/10 (najwyższa w całym meczu).
Ocena WhoScored: 6,9/10.

Marco Asensio (Mallorca):
Marco tradycyjnie znalazł się w wyjściowej jedenastce Wyspiarzy. Jego zespół pokonał Albacete 2:0 i oddalił się nieco od strefy spadkowej.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
Middlesbrough w lidze zdobyło cztery punkty w dwóch ostatnich meczach. Zespół Aitora Karanki zajmuje obecnie czwarte miejsce ze stratą pięciu punktów do lidera. Mejías tradycyjnie – tylko na ławce rezerwowych. Dopiero w Pucharze Anglii Tomás mógł zaprezentować swoje umiejętności. Zachował czyste konto w wyjazdowym starciu z Barnsley, wygranym przez Middlesbrough 2:0.

Jesús Fernández (Levante):
Hiszpan znów tylko na ławce rezerwowych. Levante grało na wyjeździe z Atlético i przegrało 1:3.

Diego López (Milan):
Fatalny występ Milanu, który na San Siro uległ Sassuolo 1:2, mimo że prowadził 1:0. Diego tradycyjnie grał w podstawowym składzie. Przy straconych golach nie miał żadnych szans.
Ocena WhoScored: 5,7/10.

Álvaro Morata (Juventus):
Juventus swój mecz rozegra dopiero dzisiaj wieczorem.

Ángel Di María (Manchester United):
Po kolejnej przerwie spowodowanej urazem, Argentyńczyk wrócił do gry w pucharowym spotkaniu z Yeovilem i wpisał się na listę strzelców (bramkę można zobaczyć tutaj).

Xabi Alonso (Bayern Monachium):
Bundesliga jeszcze nie wznowiła ligowych rozgrywek.

Quini (Rayo Vallecano):
Rayo pokonało na wyjeździe Getafe 2:1. Quini rozpoczynał spotkanie na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku w 67. minucie.
Ocena Marki: 5/10 (najniższa w zespole).
Ocena WhoScored: 6,1/10.