Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał z Valencią 1:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Mateo i Serpico. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1334 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, kalendarz Realu Madryt na 2015 rok wygrał radzio1644. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Iker Casillas
Nie popisał się przy jednym z wyjść na przedpole, ale później zrehabilitował się świetną interwencją, gdy wygarnął piłkę spod nóg Paco Alcácera. Przy bramkach Valencii był zupełnie bez szans.
Daniel Carvajal
Wychowanek zagrał poniżej swojego normalnego poziomu. José Gayá miał przy nim za dużo swobody, co miało sporo znaczenia przy pierwszym trafieniu Valencii. Z przodu biegał sporo, ale drużyna niewiele miała z niego pożytku.
Pepe
Najlepszy w niedzielę zawodnik Królewskich. Reprezentant Portugalii był szybki, grał inteligentnie, był przywódcą linii defensywnej Realu Madryt. Za rykoszet przy golu trudno go winić – zabrakło mu szczęścia. Gdyby cała drużyna dostosowała się do poziomu prezentowanego przez Pepsa…
Sergio Ramos
Sergio w takiej formie, zdrowy czy nie, nie powinien wystąpić na Mestalla. Kolejna bezsensowna żółta kartka, błąd przy drugim golu – czekamy na powrót Cesarza skutecznego nie tylko pod bramką rywala, ale przede wszystkim w okolicach własnego pola karnego.
Marcelo
Przy pierwszym golu wyraźnie zabrakło mu zdecydowania i na pewno ponosi część winy za utratę bramki. W drugiej połowie niemal nie bywał na swojej nominalnej pozycji, starał się atakować lewą flanką czy nawet środkiem pola, ale jego próby nie przyniosły żadnego skutku.
Toni Kroos
Jeden z najsłabszych meczów Toniego Kroosa w barwach Realu Madryt. Zaliczył dwie fatalne straty, które mogły się zakończyć bramkami dla Valencii. Poza tym nie było najlepiej ani w grze defensywnej, ani przy stałych fragmentach gry.
James Rodríguez
Kolumbijski magik zaginął. James niczym nie przypominał zawodnika, który czarował kilka tygodni temu. Był zupełnie niewidoczny, unikał odpowiedzialności, a jego podania zbyt często nie trafiały do adresata. Mamy nadzieję, że forma z ubiegłego roku wróci jak najszybciej.
Isco
Z jednej strony Andaluzyjczyk był najlepszym graczem środkowej linii Królewskich – stwarzał najwięcej zagrożenia na połowie Valencii, do tego grał ambitnie w defensywie. Z drugiej strony zaliczył dwie straty w ważnych momentach, które pozwoliły rywalom na bardzo groźne kontry. Na pewno jest spore pole do poprawy, ale i 22-latek nie jest pierwszym zawodnikiem, do którego można mieć pretensje o słaby występ drużyny.
Gareth Bale
Gdyby strzelił bramkę na 2:1 w kluczowym momencie, dziś pewnie byłby bohaterem. Tak się jednak nie stało – ani nie podał do Benzemy, ani sam nie wykończył tej fantastycznej okazji. Poza tym był jednak najgroźniejszym zawodnikiem pierwszej linii Królewskich – to on wywalczył rzut wolny przed pierwszym golem i to on odgrywał głową przed zagraniem ręką Álvaro Negredo. Mimo wszystko takie sytuacje jak ta z drugiej połowy Walijczyk po prostu musi wykorzystywać.
Karim Benzema
Karim zgubił się gdzieś w przestworzach. Nie tworzył zagrożenia, nie miał zbyt wielkiego udziału w grze i nie radził sobie ze zwartą defensywą gości. W pierwszej połowie miał niezłą sytuację, ale chyba pospieszył się z oddaniem strzału – szkoda też, że piłka wylądowała w koszyczku Diego Alvesa. Może się starał, ale w niedzielę był cieniem samego siebie.
Cristiano Ronaldo
Gdyby nie rzut karny i pomeczowe grafiki, można by głośno wątpić, czy Ronaldo w ogóle był na boisku. W pierwszej połowie miał wspaniałą okazję na podwyższenie prowadzenia, ale uderzył w boczną siatkę – później dołożył trzy uderzenia z dystansu, wszystkie prosto w bramkarza. Od Portugalczyka możemy wymagać dużo więcej.
Sami Khedira
Wejście Niemca mogło nieco zaskakiwać, jednak Khedira raczej sobie poradził. Nie notował głupich strat, pracował w defensywie i spisał się poprawnie. Na pewno nie jest jednym z winnych porażki.