/ Liga

17. kolejka: Real pozostał liderem

Wygrana Atlético, wpadka Barcelony

W 17. kolejce Ligi wszyscy czekali na niedzielne hity, ale najpierw w sobotę swoje obowiązki do wypełnienia miały Atlético i Sevilla. Rojiblancos tylko przez kilkanaście minut drugiej połowy czuli zagrożenie ze strony Levante i ostatecznie wygrali 3:1 po dwóch bramkach Griezmanna. Z kolei Sevilla podejmowała u siebie Celtę, która nie potrafi w Lidze strzelić chociaż jednej bramki od 1 listopada. Chociaż gospodarze grali przez ponad godzinę z przewagą zawodnika, to potrafili strzelić rywalom tylko jedną bramkę, ale tą zwycięską.

W niedzielę Valencia najpierw podejmowała Real Madryt. Przebieg tego spotkania jest znany – Królewscy wyszli na prowadzenie dzięki karnemu Cristiano, ale Valencia potrafiła odwrócić losy spotkania i zatrzymać trzy punkty u siebie. Niedzielne mecze zamykało starcie Sociedadu z Barceloną, która od lat nie potrafi wygrać na Anoeta. Blaugrana zaczęła bardzo pechowo, bo już w 2. minucie Alba skierował piłkę do bramki Bravo po dośrodkowaniu Canalesa. Do końca pierwszej połowy obie drużyny oddały po tylko jednym celnym strzale. Gospodarze próbowali kontrować, a goście szukali możliwości przebicia się chociaż w pole karne. W drugiej części gry na murawie pojawiali się kolejno Messi, Neymar i Alves, a ataki Barcelony były coraz groźniejsze, ale do końca meczu wynik się nie zmienił i Baskowie wygrali 1:0.

Villarreal i Málaga, które dołączyły ostatnio do najlepszych, w tej serii spotkań zanotowały odpowiednio remis i porażkę, przez co Valencia i Sevilla im uciekły. Przypominamy, że na początku lutego Real rozegra zaległe spotkanie z Sevillą. W 18. kolejce niewątpliwym hitem będzie mecz Barcelony z Atlético. Królewscy spróbują wykorzystać bezpośrednie starcie najgroźniejszych rywali wygrywając swój mecz z Espanyolem. Warto zwrócić też uwagę na mecz Villarrealu w Maladze.