Koszykarze wygrali w Andorze

...i przerwali passę porażek w lidze

Real Madryt kontynuuje dobrą passę w nowym roku. Koszykarze wygrali bardzo wyrównane spotkanie w Andorze (70:79), dzięki czemu przerwali serię dwóch ligowych porażek z rzędu i wskoczyli na drugą pozycję w tabeli.

Madrytczycy czuli się z początku bardzo pewnie, chwilami chyba nawet lekceważąc gospodarzy. Można było odnieść wrażenie, że tak w obronie, jak i w ataku nie dawali z siebie wszystkiego. Akcje kończyli zaskakującymi rzutami, odpuszczali krycie. Śmiało mogli zbudować solidną przewagę, ale kwartę zakończyli tylko z punktem różnicy (17:18).

Królewscy nie szukali długich, kombinacyjnych akcji. Postawili na rzuty trzypunktowe, oddawane w najmniej spodziewanym momencie. Były one jednak skuteczne. Sześć z pierwszych dziewięciu prób przyniosło punkty. Udało się przegonić rywala na jedenaście punktów (26:37), ale ten w porę zareagował i zmniejszył straty jeszcze przed przerwą (36:41).

Podobna sytuacja wydarzyła się po wznowieniu gry, kiedy goście bardzo szybko stracili kilkanaście punktów przewagi (od 40:53 do 51:53). Przyczyniła się do tego ich słabsza obrona, jak i skuteczność koszykarzy Andorry w rzutach zza obwodu. Zdawało się jednak, że Pablo Laso miał więcej pretensji do arbitrów niż do swoich podopiecznych.

Gospodarze korzystali z pomyślnych decyzji sędziów i wciąż trzymali się blisko madryckiej drużyny. Doprowadzili do remisu w połowie ostatniej kwarty (62:62), dając przyjezdnym impuls do działania. Zareagował Rudy Fernández, który uzbierał trzy trójki z rzędu i wyprowadził zespół na dziesięć punktów przewagi (65:75). Podobnie jak w Belgradzie, Real Madryt mógł zakończyć ten mecz w spokoju.

70 – MoraBanc Andorra (17+19+21+13): Navarro (4), Schreiner (13), Gomes (8), Iwanow (13), Jawai (8) – Trias (6), Lliteras (-), Bogris (8), Biviá (7), Colom (-), Knezević (-), Green (3).

79 – Real Madryt (18+23+19+19): Rodríguez (4), Fernández (19), Rivers (9), Reyes (10), Bourousis (5) – Nocioni (8), Campazzo (-), Mačiulis (-), Carroll (3), Llull (13), Mejri (8).